“İTTİFAK” TANSFERE “KAPI” AÇTI..!

            31 Mart 2019 Yerel Seçimler yaklaştıkça partiler arasında devam eden “aday kaymaları”da kafaları karıştırmıyor değil hani..! İşi evirmeye çevirmeye gerek yok.Manzara ortada..
“MEHMET KELEŞ” İÇİN DE SÖYLENMİŞTİ! 
Mehmet Keleş’in ikinci döneminde de “MHP’den aday gösterileceği” hatta “İstanbul’da MHP’nin ileri gelenleriyle görüştüğü” falan da yazıldı söylendi konuşuldu.. Medya ya da kamuoyuna da yansıdı.. Hatta Öncü TV’deki seçim öncesi programda Gazeteci Erol Tayhan,  canlı yayında da bu soruları Mehmet Keleş’e sormuştu .
SONRA KELEŞ ADAY GÖSTERİLDİ!
Erol Tayhan’ın sunduğu  Öncü TV’de “Manşet” Programı’nda 4 saati aşkın bir canlı yayında ipler kopmuştu.. Her şeyi açık seçik anlatan Keleş o programdan sonra Ak Parti tarafından dikkate alınmaya başlandı. O günden sonra Mehmet Keleş hiç gündemden düşmedi…
“Keleş’i MHP’ye kaptırmamak için” başlatılan birazı “sinsi” olsa da daha sonra “şeffafve alenen”  devam eden çalışmalar “Kırmızı Kapaklı Dosyaları”dahi unutturdu. Havada uçuşan dosyalar raflara kaldırıldı ve Mehmet KeleşAk Parti tarafından ikinci kez Düzce Belediye Başkan Adayı gösterildi.Sonra sonuç ortada. Beş yılı dolmadan istifa etti(rildi)…
BUGÜN FARKLI BİR YOL İZLENİYOR..!
Ak Parti’nin eski “top”larıMHP saflarında göze çarpıyor.. GÜMÜŞOVA, CUMAYERİ, YIĞILCA…Beyköy ve Boğaziçi..SadeceAkçakoca’da aday kayması görünmüyor. Bugün “KAZANIR, FAVORİ” denilen tüm adayların tamamı MHP’nin Belediye Başkan Adayı olarak ön planda olduğu görülüyor.
CUMAYERİ: KOLOĞLU MHP’DE
MHP’nin Cumayeri Belediye Başkan Adayı Mustafa Koloğlu, iki dönem önce Ak Parti’nin Cumayeri Belediye Başkanıydı. Bugün eski partisi Ak Parti’yi temsil eden Recep Tuna’yı geçmek için MHP’nin Cumayeri Belediye Başkan adayı olarak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.Bir dönem Ak Parti Cumayeri Belediye Başkanı olarak görev yapmış olan Koloğlu, Recep Tuna’nın Başkan seçildiği seçimde “Bağımsız” belediye Başkan Adayı olarak ciddi oy aldığı biliniyor. Böyle bir isim bugün 31 Mart seçimleri için MHP’nin Cumayeri Belediye Başkan Adayı olarak Tuna’nın güçlü rakiplerinden biri olarak dikkat çekiyor.Koloğlu’da eski bir Ak Partili bunu demek istiyorum.
 

MURAT ŞAMİL : http://duzceobjektif.com/Yazaroku.asp?id=94
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi