KARNI BİR OLAN

Yalnızlığın çaresidir. Kardeşlik yalnızca kan bağı değildir. Kardeşlik sıddık ile adaletin bağıdır. Kardeşlik İslamdır, Ümmettir.
Etrafımıza bir bakalım kaçımız bu kalıba uyarız , kaçımız bu kalıbın dökümlerinden çıkmayız. Pasifik’te bir balık ağa takılsa yardımseverlikle ortalığı ayağa kaldıranlar, yüzlerce masum kanı akarken neden izler durur, nedir bunların dertleri. Avrupa denilen Hades’in mezarlığı vampir gibi kan içmeye devam edenleri ne diye izler durur. İnsan kendi yavrusunu yaftalar mı hiç ! Haliyle üç maymun oluverir.
Peki aynıdinin kardeşleri ne diye satar birbirlerini , ne diye arkasından vurur Kitab’ı aynı olanı. Kendi sezeryan diye mi yoksa. Bir de ikiz doğmuş kardeşler vardır. İkizlerdir, yüzleri aynıdır, hareketleri aynıdır. Peki onlar ne diye zehirler kardeşlerini? Mutluluklarını mı kıskanırlar yoksa! Yoksa kardeşliğini unutup, mafyaların oyuncak sözüne mi kanarlar.
Bunlardandaha kötüsü ise kardeşliğini yerine getirmeye çalışanların içindeki hafıza kaybı yaşayanlarıdır. Unutmuşlardır belli ki kardeşinin zamanında kendisine ettiği yardımları. Arada bir kıta olmasına kardeşliklerinin tek koruyucusu olduğunu bildiği için yardıma geldiğini unutmuştur.
Unutmamalı insan kardeşini, kardeşliğinin değerini. Yok saymamalı özünü. Güvenmemeli kendi ailesinden başkasına. Aile kurallarını iyi bilmeli ve sadık olmalı kurallara, toplumuna. Her şeyden önce özünü korumalı yani kardeşini korumalı. Sahip çıkmalı kardeşine ailesine. Zeval getirtmemeli onlara unutmamalı ki Erlik de kendine toprak ayırmak için dışlanmıştı.

Muhammed Onur GÜN : http://duzceobjektif.com/Yazaroku.asp?id=59
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi