AĞRI'DA "ŞAİR Ö. EMECAN KÜTÜPHANESİ"

Türk Hece Şiirinin Üstadlarından KocaAlili Şair Ömer Emecan adına, Ağrı'nın Tutak ilçesinde Kütüphane kuruluyor..
KocaAli'de uzun yıllar öğretmenlik yapan Taner Yıldız, Ağrı'nın Tutak ilçesine atanmasının ardından atandığı ilçede üstün başarılara imza atmaya devam ediyor.. Taner Öğretmenin önerisinin kabul edilmesini üzerine Tutak ilçesinde Şair Ömer Emecan Kütüphanesi kurulması için  kollar sıvandı. İlimizde ve Türkiye genelinde büyük bir memnuniyetle karşılanan kütüphane haberi üzerine, kitap bağışı için müracaatların  başlaması, kültür adına sempatiyle karşılandı. 
Bilindiği gibi Şair Ömer Emecan hem yurt içi ve hem de uluslararası boyutta Türkiye'yi temsil ediyor. Halkbank Düzce Şubesinde görevli olduğu süre içinde 2 dönem Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği ve Objektif Gazetesi Yazı  İşleri Müdürlüğü de yapan Şairimiz, diğer sosyal aktiviteleriyle rüştünü ispat etmiş bir kişilik. Emecan'ın, Kocaalispor Kulübü başkanlığı yanında bir güreş Antrenörü olarak çalıştırdığı 3 ayrı takımı,  Sakarya şampiyonu yaptığı da biliniyor. 2017 yılında Ankara Sanat Platformu tarafından Türk Kültürüne Üstün Hizmet ve Şeref Madalyası ile Taltif edilen Şairin, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından KocaAli'de belgeseli de çekildi.
40 yıldır köşe yazarlığı yapan Şair Ömer Emecan'ın 6. Kitabı Mayıs ayında piyasaya çıktı.
(Objektif ailesi olarak bu projeyi uygulamaya koyan Taner Yıldız Hocamızı tebrik ediyoruz. Ağrı Tutak’a da hayırlı olmasını diliyoruz. Türk Hece Şiirinin Ustası Şair Ömer Emecan'ı da tekrar tebrik ediyoruz,  başarılarının devamını diliyoruz…)
 

Editör : http://duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=6190
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi