Kızılay’da M. ARİF KIDIMAN Şehit. KIZILAY’A SURİYE’DE SALDIRI

Kızılay’da M. ARİF KIDIMAN Şehit.
KIZILAY’A SURİYE’DE SALDIRI
Merhum Gazeteci Mehmet Kıdıman’ın Kızılay’da görev yapan oğlu “Mehmet Arif KIDIMAN Suriye’de Kızılay aracına yapılan silahlı saldırıda şehit oldu.
Suriye'de savaş mağduru sivillere yardım taşıyan Kızılay ekibinin bulunduğu araca, plakasız iki araçta yüzleri maskeli kişiler tarafından çapraz ateşle saldırı düzenlendi. Saldırıda bir Düzceli Kızılay görevlisi, rahmetli Gazeteci Mehmet KIDIMAN’ın oğlu “Mehmet Arif KIDIMAN” şehit oldu; bir görevli yaralandı.
Olay, sabah saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen El Bab bölgesine giden 3 kişilik Türk Kızılayı ekibinin bulunduğu araca, Çobanbey-El Bab bölgesi arasında plakasız iki araç içerisindeki yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafeti giymiş kişiler tarafından çapraz ateş açıldı. Kızılay'a ait olduğu bilinen araca yönelik düzenlenen saldırıda Kızılay'ın El Bab Sevgi Mağazası'nda çalışan rahmetli Gazeteci Mehmet Kıdıman’ın oğlu Düzceli Mehmet arif KIDIMAN hayatın kaybetti.
 
Araçta bulunan diğer bir Kızılay görevlisinin yaralandığı saldırıdan, bir görevli ise yara almadan kurtuldu. Saldırganların kaçmasının ardından yaralanan Kızılay görevlisi Çobanbey Hastanesi'nde tedaviye alındı. Hayati tehlikesi bulunmayan Kızılay görevlisinin Türkiye'ye sevk edileceği belirtildi.
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, “Uluslararası hukukla korunması gereken, üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslararası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağına inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum" dedi.
GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ
Şehit haberinin Düzce’de duyulması büyük üzüntüyle karşılandı. Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, şehit haberini teyit ettikten sonra yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:
“Merhum Gazeteci Mehmet Kıdıman’nın Kızılay’da görevli oğlu “Mehmet Arif Kıdıman”ın Suriye’de bir saldırı sonucu şehit olduğu haberini aldık. Büyük üzüntü içindeyiz. Rahmetli gazeteci büyüğümüz Mehmet Kıdıman’ın her zaman yanında pervane gibi dönen oğlu, Gazeteciler Cemiyeti’mizin de fahri üyesi olan  Mehmet Arif Kıdıman’ın şehadeti bizleri derinden üzmüştür. Annesi Emine Hanım’a ve Hakim kardeşi Soner, Ağabeyi Ali ve kız kardeşi Işıl ‘a, ayrıca tüm Kıdıman ailesine sabırlar diliyorum. Kızılay’a da baş sağlığı diliyorum. Acımız büyüktür. Bir yardım teşkilatına bu şekilde pusu kurularak taranmış olması insanlık adına üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücü bir hadisedir. Mekanın cennet olsun Arif kardeşim.”  
 

Editör : http://duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=6179
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi