“ DENEME AMACIYLA ” KAPANMIŞTI, ŞİMDİ AÇILIYOR.

Konuyla ilgili olarak Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“DENEME AMACIYLA KAPANMIŞTI..” DENİLDİ
“Deneme amacıyla araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesinin, Atatürk Bulvarı ile Mehmet Akif Caddesi arasında kalan kısmının batı istikameti tek yön olarak trafiğe açılacaktır.
Buna göre İstanbul Caddesinin trafiğe açılmasına bağlı olarak diğer yan yollar ve bağlantılı sokaklar ile ilgili olarak da düzenleme yapılmıştır.
Alınan kararlar ile ilgili olarak alt yapı çalışmaları ile trafik işaret ve levhaları ile yolun bakım ve onarım çalışmaları Düzce Belediye Başkanlığı tarafından yerine getirilecektir.
Yeni düzenlemenin ilimiz trafik akışı ve güvenliği için hayırlı olması dileklerimiz ile kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.
AÇILIŞ TARİHİ BELLİ DEĞİL
İstanbul Caddesi’nin trafiğe açılacağının belirtilmesine rağmen, “açılış tarihi” konusunda hiçbir detay verilmemesi dikkat çekerken; seçim öncesi alınan bu kararın “kapandığı günden bu yana  tartışmalara neden olan” yolun seçim öncesi açılması “tartışmaları sonlandırmaya yönelik” bir hareket olarak halkı ve özellikle araç sürücülerini rahatlatmaya yönelik bir çalışma olduğu sanılıyor.
Açılış tarihi ile ilgili olarak İl Trafik Komisyonu’nun  önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama yapması bekleniyor.
Haber: Enes GÜNEŞ (Objektif Ajans)
 
 
 
 

Editör : http://duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4957
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi