AK PARTİ'DE İSTİFA ŞOKU..!

Objektif Ajans’ın konuyla ilgili sorusu üzerine Çağlar Yıkın: “İstifam doğrudur. İstifa nedenim de Ak Parti’de yapılan haksızlıklardır” diyerek özetledi.
 
30 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi, AK Parti'de istifa şoku yaşandı. Düzce'nin başarılı siyasetçisi iş adamlarından Çağlar Yıkın'ın AK Parti'den istifa ettiğini doğruladı. AK Parti kaynakları, Yıkın'ın istifasını doğruladı. 
2014 yılında yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Adayı olan, fakat seçilemeyen AK Parti ve Düzce'nin sevilen ismi Çağlar Yıkın'ın, partiden istifa ettiği öğrenildi. İstifa dilekçesini AK Parti Düzce İl Başkanlığına veren Yıkın'ın istifasının ardından, Ağa Mahallesi ve Çay Mahallesinde aralarında mahalle delegelerinin de olduğu belirtilen bir çok parti üyesinin, istifa edeceği sızan haberler arasında. 
“ÇAĞLAR YIKIN” KİMDİR
Çağlar Yıkın, 1965 yılından bu yana besiciliği “dededen toruna” başarılı olarak yapan bir işadamı olarak tanınıyor. Yılların besicisi Sami Ata’nın torunu olan Çağlar Yıkın dört kardeşiyle birlikte aynı mesleği birlikte başarıyla yapan bir iş insanı olarak tanınıyor.
ÇAĞLAR YIKIN HANGİ PARTİYE GİDER?
Son yerel seçimlerde özellikle Çay Mahallesi ve Ağa Mahallesi başta olmak üzere merkeze bağlı bir çok mahallede etkinliği bilinen bir ailenin ferdi olan Yıkın’ın Ak Parti’den istifasının ardından bir çok oy kaybına yol açacağı söyleniyor.
21. Sıradan Meclis Üyesi adayı olan Yıkın’ın Belediye Meclisinde meydana gelen bazı istifalara rağmen Belediye Meclis üyesi yapılmadığı, sıralamada bazı sözlerin verilmesine rağmen tutulan sözlerin hiçbirinin yerine getirilmediği gibi bir çok sözler konuşuluyor. .
Yerel seçim öncesi meydana gelen bu gelişmenin Ak Parti İl ve Merkez İlçe teşkilatında nasıl etki göstereceği henüz bilinmediği gibi Çay Mahallesi ve Ağa Mahallesi’nde sevilip sayılan iş adamı Çağlar Yıkın’ın hangi siyasi parti çatısı altında politika yapacağı henüz netlik kazanmış değil. 
*HABER: DÜZCE (Objektif Ajans)
 
 

Editör : http://duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4956
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi