“BAKAN ÖZLܔ ÖZLEMİ…

“DÜZCE, BOLU, ZONGULDAK, KARABÜK, BARTIN, SAKARYA KOCAELİ” NEFESİNİ TUTTU BEKLİYOR..
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ CAMİASI İLE MİLLİ SAVUNMA SEKTÖRÜ DE BAKAN ÖZLÜ’NÜN BAKAN OLARAK AÇIKLANMASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı bakanlar kurulu listesi merakla beklenirken; özellikle Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın gibi iller son dönemin en başarılı bakanlarından biri olan Dr. Faruk Özlü’yü “Bakan” olarak görmek istiyor.
24 Mayıs 2016 yılında kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti (TC) Hükümeti’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, 2015 yılının Kasım ayında T.B.M.M. Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı görevinde başlayan aktif hizmetini son dönemde bakan olarak taçlandırarak devam ettirmesi halktan; bilim, sanayi ve teknoloji çevrelerinden tam not almasını sağladı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişle başlayan süreçte Düzce Milletvekili ve bakan sıfatıyla sadece Düzce’de değil; Kocaeli, Sakarya, Bolu. Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu illeri başta olmak üzere yer ve mekan yakınlık ve uzaklık ayırımı gözetmeden Karadeniz ve Marmara Bölgeleri başta olmak üzere seçim zamanı ülkenin her köşesine ayak basarak seçim çalışmalarında bakanlığıyla ilgili etkinliklere iştirak ederek seçmenin nabzını tutmaya çalıştı.
Bir çok yerel ve yaygın medyada gazete ve Televizyon programlarına katılarak bakanlığıyla ilgili projeleri anlattı.

Dr. Faruk Özlü’nün bu çaba ve gayretinin Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamaya konulmasıyla birlikte kurulacak yeni hükümette Bakan olarak görev alması bekleniyor.
Nefesler tutulmuş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı Bakanlar Kurulu listesi sabırsızlıkla beklenirken özellikle Kocaeli, Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın illeri başta olmak üzere, Bilim, Sanayi, Teknoloji çevreleri ile daha önce Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemden bir çok projenin sahibi Dr. Faruk Özlü’nün bakan olarak açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor.
FARUK ÖZLÜ KİMDİR
Dr. Faruk Özlü, 1962 yılında Düzce’de doğdu. Düzce Lisesi’ni bitiren Özlü, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaptı, İspanya’da Proje ve Mühendislik, Harvard Üniversitesi’nde ise Üst Düzey Yönetici eğitimlerine katıldı. Çalışma hayatına 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Anabilimdalı’nda Araştırma Görevlisi olarak başlangıç yapan Dr. Faruk Özlü, 1990 yılında da Makine Mühendisi olarak Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda göreve başladı. Aynı kurumda sırasıyla Uzman, Proje Müdürü, Daire Başkanı, Müsteşar Yardımcısı olarak hizmet etti. Dr. Özlü, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nca yürütülen önemli ve büyük savunma projelerinde görev aldı. Çalışma konuları arasında savunma sanayiine ilişkin stratejik planların hazırlanması, savunma yönetimi, tedarik sistemi ve savunma reformu bulunmaktadır. Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde Türkiye’nin ilk milli tankı ALTAY, ilk insansız hava aracı ANKA ve ilk milli gemisi MİLGEM projeleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı Airbus A400M Atlas, F-35 ve F-16 savaş uçakları projelerinde görev aldı.
TAI-TUŞAŞ, HEAŞ, TEKNOPARK İSTANBUL ve STM şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimlerinde AK Parti Düzce milletvekili olarak siyaset hayatına adım atan Dr. Özlü, 2015 yılının Kasım ayında T.B.M.M. Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı görevini üstlendi. Dr. Özlü, 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak da başarılı hizmetlerde takdir topladı.
Dr. Faruk Özlü evli ve iki çocuk babası olup, iyi düzeyde İngilizce biliyor. 

Editör : http://duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4594
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi