Reklamı Geç
düzce
Bugün 25 Mart 2019 Pazartesi
“lağim-sulu” Ağizlar …!
Bugün 22. Haziran. 2018 Cuma…Gazetemiz elinize geçtiğinde 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi için son nefesler alınmış olacak. Siyasiler şu anda son atışlarını ve son rütuşlarını yapmakla meşgulken önemine binaen seçim öncesi son bir tespitte bulunmak istedim...!
08.07.2018Erol TAYHAN - eroltayhan@hotmail.comYazi Arşivi

Erol Tayhan
                        “LAĞIM-SULU”  AĞIZLAR …!
            Bugün 22. Haziran. 2018 Cuma…Gazetemiz elinize geçtiğinde 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi için son nefesler alınmış olacak.
Siyasiler şu anda son atışlarını ve son rütuşlarını yapmakla meşgulken önemine binaen seçim öncesi son bir tespitte bulunmak istedim...!
Lağım-sulu ağızlar…Ne oldu mideniz mi bulandı..! Hele bir sabredin..!
Seçim yasakları gelmeden yayın yoluyla ancak radyo ve televizyonları kullanma imkanımız var. Gazete ve dergileri kullanamazsınız zira bu saatten sonra ancak bizim gibi (tek tük yerel anlamdaki) gazeteleri bulabilirsiniz… Yaygın medya tabii ki farklı…! Son ana kadar reklam tanıtım faaliyetlerine devam edeceklerdir..!
Seçim öncesi yapılan ferdi hataların önce yapanı sonra etrafını zarara uğratacağını hatırlatarak “bir konuya” dikkatinizi çekmek istiyorum...!
KONUŞSAM TESİRİ YOK…!
 “Seçimi kim kazanacak…?”
 Oy kullanma yaşında olanın da “seyredecek olanın” da gönlünde tabii ki bir aslan yatıyordur.! Ancak..!
Evet “ama”sı (veya “ancak”ı)  bol bir seçimi yaşıyoruz. Bu seçimi farklı kılan özelliklerden biri de bu…!
Herkes sus-pus…Rengini belli eden seçmen de çok az. Sadece bayrak taşıyanlar “biz buyuz buradayız” demek istiyorlar. Ya diğerleri…!
 “Konuşsam tesiri yok, sussam gönlüm razı değil” cinsinden…!
ŞEFFAF OLABİLSEK…!
Herkes sevgisini de nefretini de keşke yüreğinde saklamasa..! Ancak nerde…!Bu ülkede yaşamanın faturası gerçekten ağır. Herkes bir şeyler saklıyor gönlünde.…Sıkıyor içine gömüyor. Patlayamıyor…!Ürküyor, korkuyor…!
Sonra da orda burada patlıyor. Evde patlayamayan işinde, işinde patlayamayan evinde çoluk çocuğuyla itişerek kakışarak, eşini veya çocuğunu döverek, dürterek. Sövüp sıvayarak çıkartıyor.
Kedisini dövüyor köpeğini eziyor…!
Bazı (sözüm ona) cahillerde çareyi “ana-avrat küfrederek” rahatlama yolunu seçiyor.  Zavallı diyorum ben onlara başka ne diyebilirim ki…!
Camiden çıkıyor küfrediyor…! Ağzı oruçlu küfrediyor…! Sokakta küfrediyor kahvede küfrediyor…Bu ne Allah aşkına.
Ar- namus kalmamış ki kadının yanı demiyor çocuğun yanı demiyor… Ev demiyor iş demiyor…Sonra  doluyor sokak “lağım ağızlılarla…” Dün kahvehaneler, kıraathaneler küfürbazlarla (yani lağım-sulu ağızlarla) dolup taşarken bugün sokaklar “lağım-sulu ağızlarla” dolup taşıyor; adeta sokaklar KİRLETİLİYOR. Kokuyor güzelim cadde ve sokaklar…!
Ne diyeyim ben bunlara…! Siz ne derseniz deyin de ben (şimdilik) susma hakkımı kullanayım…!
Bu seçimi diğer seçimlerden ayıran özelliklerden biri de bu olsa gerek...Çünkü sokaklar lağım-suyu kokmaya başladı…!
Bunu üzülerek ezilerek ifade ettiğimi bilmenizi isterim. Bu seçimin “ortak noktası” bu: “Kızdığına küfreder, yanında olmayanın arkasından konuşur, onu bunu çekiştirir, dedi-kodu yapar, koğuculuk yapar, belgesiz karalar, çamur atar, kulp takar, diğer partilinin (tabii ki onun bulunmadığı ortamda) arkasından çekiştirir, fırsat bulduğu yerde basar küfrü, karalar…”
LAĞIM-SULU AĞIZLARDAN BAHSEDİYORUM..
Bu özellikler “Hak’ka inandım” diyen insanın özelliği midir Allah aşkına …!
Bizim topluma yakışır mı bu boş işler..! Faydası olmayan boş işler…Ağzında bir metre sigara, bir avuç sakalla Mukaddes Dinimizi sana öğretmeye kalkar. En büyük siyasetçi de en büyük vatan kurtaran da O’dur…Senin söz hakkın yoktur. Dünyayı adeta o yaratmıştır…! Her şeyi bilendir o…!
Adam camiden çıktı, ağzı oruçlu…Bir siyasi lidere öyle bir küfretti ki ben inanın irkildim: “-Hocam şimdi sen ne yapmış oldun..! Küfrettiğin adam şu anda yanımızda değil..! Adamın hiçbir suçu günahı yoksa öbür alemde hakkını senden isterse ne yapacaksın. Oruçlusun ve abdestlisin…!Oldu mu ya bu şimdi..!”
İnanın irkildim utandım. Bu cümleleri de söylemeden de edemedim. Sizinle de paylaşıyorum. Kim olduğunu söylemediğim için dedikodu olmaz..!
Köşe yazımın konusu ortaya çıkmış oldu..!
Mübarek günde abdestli ve oruçlu ağızla ana avrat küfretmeyi dinimiz mi emrediyor..!
Bu kulağınıza küpe olsun…!
KORKAK- ÜRKEK-SİNDİRİLMİŞ…!
Korkak ürkek sindirilmiş…Ne içindekini söylüyor ne nefretini…!
Sorarsan yalan söylüyor. Sormazsan da boş kaldıkça saldırıyor. Yalanın şahidi yok çünkü. Bilmiyor “yalanla iman yan yana durmaz..!”
Küfürle imanı kurtarmaya çalışanların imanından şüphe ederim ben…!
İnsan önce ağzını düzeltecek, sonra vücudunu…“Adam mübarek ramazan günü namazdan çıktı, abdestli oruçlu ağızla siyasette kızdığı bir lidere öyle küfretti ki ben utandım ama adam rahattt…”
Ben sadece uyarı hakkımı kullandım: “Sen şimdi oruçlu ağızla abdestli abdestli adama küfrettin. Ne yaptın sen şimdi …siyasette partine ve adamına destek vermiş oldun değil mi…! Cevabına bakar mısınız: “Ne olacak, rahatladım ya küfretmekle…!”
Küfretti lağım ağızlı, partisini de kurtardı, liderini de…! (Tövbe yarabbi imanını da..)
Beni de bu yazıyı yazmaya sevk etti bu zatı muhteremler…!
“Sandığa saygı, sandıktan çıkan sonuca da saygı anlamı taşır..!”
Sandık sonucu belli olsun bakın siz yine “lağım-sulu ağızlar bir hafta daha küfrederler, susarlar. Bir başka seçime kadar…!
Hayırlı olsun Türkiye..! Hayırlı olsun Düzce..!
 
Tüm Yorumlar
yılmaz seçkin20.07.2026-19:22:36 özellikle ilahiyat mezunu olanların küfretmesini ben bir türlü anlamıyorum bunlara küfür öğretilmemesine rağmen bu lağımsulu ağızlar nerden türedi Allah aşkına. Erol Bey tebrik ediyorum siz bir yaraya parmak bastınız. Dindarlık taslayıp küfredenleri kınıyorum buradan.
suzan şahin20.07.2008-16:15:56 Ben hanım olyarak bu küfreden erkeklerden nefret ediyorum. Sizin bahsettiğiniz gibi hele aptestli oruçlu küfredenler var ya bunlar hasta hasta erol bey. Benim evde de bir tane var erol bey. Abdest alıyor ağzından sizin ifadenizle lağımsuyu taşıyor.lağımsulu beyler bunlar. müslüman olamaz onlar
1

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.