Bugün 26 Şubat 2021 Cuma
Tencere Dibin Kara…
Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle bu köşede olmanın mutluğu içerisindeyim. Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı sayın abim Erol Tayhan’dan “Objektif Gazetesi ve internet sitesi için yazı yazma teklifini” aldığımda heyecanlanmadım diyemem. Sürekli yazılarını takip ettiğim ve gazetecilikteki duruşu ve saygınlığı ile büyük değer verdiğim Erol Bey’in sahibi olduğu bir gazetede yazı yazmaya böylece “bismillah” diyerek bu ilk yazıyla başlamış oluyorum. Yazıma başlarken şunu belirtmem gerekiyor: işlerimin yoğunluğundan dolayı sizlerle her gün değil sadece haftada bir gün bu köşede birlikte olabileceğiz.
08.10.2017OĞUZ ÖZYİĞİT - info@duzceobjektif.comYazi Arşivi
Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle bu köşede olmanın mutluğu içerisindeyim.     
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı sayın abim Erol Tayhan’dan “Objektif Gazetesi ve internet sitesi için yazı yazma teklifini” aldığımda  heyecanlanmadım diyemem. Sürekli yazılarını takip ettiğim ve gazetecilikteki duruşu ve saygınlığı ile büyük değer verdiğim Erol Bey’in sahibi olduğu bir gazetede yazı yazmaya böylece “bismillah” diyerek bu ilk yazıyla başlamış oluyorum.         
Yazıma başlarken şunu belirtmem gerekiyor: işlerimin yoğunluğundan dolayı sizlerle her gün değil sadece haftada bir gün bu köşede birlikte olabileceğiz.
TÜRKİYE YENİLENİYOR
Türkiye yenileniyor. 1923’teki ruhuna geri dönüyor. Kendisine yakın bulduğu siyasi partiyi artık takım tutar gibi fanatik bir şekilde değil de, sorgulayarak ve doğrulara iterek savunuyor.          
Ben umutluyum… Çocuklarımıza yaşanabilir bir Türkiye bırakabileceğiz. Üreteceğiz, çalışacağız ve başaracağız.
Hep birlikte içimizde ki hırsızları, hainleri atacağız, tarihin kara sayfalarına gömeceğiz.
ADALET
Çok eski zamanlarda bir fırıncı, tereyağını yakındaki bir çiftlikten alıyordu. Bir gün üç kiloluk tereyağı paketini çok hafif buldu. Bundan sonrada aldığı tereyağlarını tartmaya başladı. Tereyağı gittikçe daha hafif geliyordu. Fırıncı sonunda çok kızdı ve bir dava açtı. İş kadının önüne gelmişti.     
Kadı çiftçiye, "Senin terazin ve kiloların yok mu?" diye sordu. Çiftçi "Var efendim. Ama kiloya gerek yok" yanıtını verdi. Kadı bu yanıta biraz sinirlendi: "Kiloya gerek yoksa nasıl tartıyorsun?" diye sordu. Çiftçi kendini savunmak için gerekli açıklamasını yaptı: "Çok kolay efendim. Fırıncı benden tereyağı aldığı sürece bende ondan ekmek alıyorum. Terazinin bir köşesine ondan aldığım üç ekmeği koyuyorum. Bunlar bana ölçü oluyor. Eğer tereyağı noksan gelmişse bu benim hatam değil onun hatasıdır." Bu durumda kadı, çiftçi için beraat verdi. Fırıncı ise mahkeme masraflarını ödemek zorunda kaldı.     
TENCERE DİBİN KARA…
Şu an gündemde Düzce Belediye Başkanının görevden alınması ya da istifa ettirilmesi var. Muhtemel ihtimalle de gerçekleşecek.
Bir çok sebep konuşuluyor. Belediyeyi borç batağına sürüklemesi, lüks araca ve lüks yaşama düşkün olması, Belediye ye kendi akrabalarını doldurması…vesaire, vesaire…   
Ya Keleş onu görevden alanlara “ Ben sizin verdiğiniz ekmekle tarttım, sizin yaptıklarınız bana ölçü oldu” derse…  
Tencere dibin kara… Senin ki benden kara… misali…       
Haftada bir görüşmek üzere…       
Kalın Sağlıcakla
 
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.