Bugün 26 Şubat 2021 Cuma
Karni Bir Olan
Kardeşlik, nedir kardeşlik? Kimler kardeştir, kime kardeş denir? Aynı anaya sahip olana mı, aynı toprağı paylaşana mı yoksa aynı dinin mensuplarına mı ? Kardeşlik hakkın hediyesidir.
31.12.2016Muhammed Onur GÜN - info@duzceobjektif.comYazi Arşivi
Yalnızlığın çaresidir. Kardeşlik yalnızca kan bağı değildir. Kardeşlik sıddık ile adaletin bağıdır. Kardeşlik İslamdır, Ümmettir.
Etrafımıza bir bakalım kaçımız bu kalıba uyarız , kaçımız bu kalıbın dökümlerinden çıkmayız. Pasifik’te bir balık ağa takılsa yardımseverlikle ortalığı ayağa kaldıranlar, yüzlerce masum kanı akarken neden izler durur, nedir bunların dertleri. Avrupa denilen Hades’in mezarlığı vampir gibi kan içmeye devam edenleri ne diye izler durur. İnsan kendi yavrusunu yaftalar mı hiç ! Haliyle üç maymun oluverir.
Peki aynıdinin kardeşleri ne diye satar birbirlerini , ne diye arkasından vurur Kitab’ı aynı olanı. Kendi sezeryan diye mi yoksa. Bir de ikiz doğmuş kardeşler vardır. İkizlerdir, yüzleri aynıdır, hareketleri aynıdır. Peki onlar ne diye zehirler kardeşlerini? Mutluluklarını mı kıskanırlar yoksa! Yoksa kardeşliğini unutup, mafyaların oyuncak sözüne mi kanarlar.
Bunlardandaha kötüsü ise kardeşliğini yerine getirmeye çalışanların içindeki hafıza kaybı yaşayanlarıdır. Unutmuşlardır belli ki kardeşinin zamanında kendisine ettiği yardımları. Arada bir kıta olmasına kardeşliklerinin tek koruyucusu olduğunu bildiği için yardıma geldiğini unutmuştur.
Unutmamalı insan kardeşini, kardeşliğinin değerini. Yok saymamalı özünü. Güvenmemeli kendi ailesinden başkasına. Aile kurallarını iyi bilmeli ve sadık olmalı kurallara, toplumuna. Her şeyden önce özünü korumalı yani kardeşini korumalı. Sahip çıkmalı kardeşine ailesine. Zeval getirtmemeli onlara unutmamalı ki Erlik de kendine toprak ayırmak için dışlanmıştı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.