Bugün 13 Nisan 2021 Salı
Kardesler Web
Düzcespor Yeni Bir Destanda Kararli…!
1967’de Düzce’nin ilçe olduğu dönemde kurulan Düzcespor, yaşadığı bir çok inişli çıkışlı şampiyonlukların ardından Gökhan Kapoğlu başkanlığındaki yönetimin 2019-2020 sezonunda yakaladığı zirve yarışını TFF’nin COVİD-19’dan kaynaklı tek taraflı “ani kararıyla” inkıtaya uğramasının ardından 2020-2021 sezonunda yönetimin aynı azim ve kararlı tavrıyla ülkenin içinde bulunduğu “maddi ve manevi çalkantıya inat” aynı heyecanla yeni bir duruş sergileyerek; “yarım kalan başarıyı” devam ettirerek “şampiyonluk hedefinden taviz vermeden” başladığı yarışı “Yeni bir DESTAN” azmiyle sürdürüyor.
28.02.2021Erol TAYHAN - eroltayhan@hotmail.comYazi Arşivi
Hiç kimse bu kadar “eksi şartlarda” böyle bir ortamda bu kadar ağır bir yükün altına kesinlikle girmez. Hele bu bir de futbolsa…!
İşyerlerinin kapandığı insanların canlarıyla cebelleştiği böyle bir ortamda “paranın en fazla harcandığı bir sektör olan futbol kulübü yönetmeye YELTENMEK” büyük bir cesaret işi. O yüzden bu kadar ağır bir yükün altına girmiş Kapoğlu başkanlığındaki yönetimi desteklemek onları yalnız bırakmamak insani ve ahlaki bir görevdir.
“HATIRA BİLET” MADDİ DESTEK, MANEVİ GÜÇTÜR..!  
Maçların seyircisiz oynanmasından kaynaklanan “maddi kaybı” HATIRA BİLET uygulaması ile çözmeyi hedefleyen Düzcespor yönetimi, kimseyi kırmadan dökmeden, gönül esasına dayalı “bir dayanışma ruhunu fitilleyerek” başarıya kilitlenmenin serüvenini “şampiyonlukla” taçlandırmak için yürüyüşüne emin adımlarla devam ediyor.
Duamız ve niyazımız covid-19’un “DİP” yapıp bitmesi: Düzcesporu’un da şampiyonluğu elde ederek “hedefte PİK” yapmasıdır.
Kulüpte Başkan Kapoğlu ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere teknik ekip hocasından masörüne, futbolcusundan spor medyasına kadar sokaktaki taraftarlarıyla birlikte, avamı ve havası hep birlikte  şampiyon olarak bir üst lige yükselebilmenin tatlı heyecanını yaşıyor.
Bu ortamı sağlayan Düzcespor yönetiminin bu koşusunun ve duruşunun Türkiye’nin 81. İli Düzce’de geleceğin Düzce’sinin “şekillenmesinde”  örnek teşkil edeceğini ve diğer kurumlarında bu başarıyı tetikleyeceğini; bu sevinç ve dayanışma  ruhunun kentin geleceğinin şekillenmesinde büyük bir etkisi olacağını düşünüyorum.
MEŞALE SÖNMESİN, BAŞARI SÜRSÜN!
Bu açıdan zirvedeki meşalenin sönmemesi,  başarı grafiğinin de  düşmemesi gerekiyor; bu şampiyonluğun kentin olgunlaşmasında ve gelişerek bir üst lige yükselmesinde, kimliğini bulmasında da büyük etkisinin olacağına inanıyorum.
1999’un 17 Ağustos ve 12 Kasım günlerinde kısa aralıklarla yaşanan iki büyük depremin ardından yıkık kentin üstünde; matemle dolu cenazelerin arasında 9.Aralık. 1999’da 81. İl olarak tescil edilen Düzce, uzun zamandır özlemle beklenen “il olma sevincini” doyasıya yaşamamış dünyanın ender kentlerinden biri olarak Düzceli; Düzcespor’un şampiyonluk sevincini doyasıya tatmak için sabırsızlanıyor.
İl olma sevincini yaşayamayan bu kent, bu defa şampiyonlukla sevinç gözyaşları dökmeye hazırlanıyor. 
Dünyada milyonları arkasından sürükleyen futbol aşkının Düzcespor’un bir üst lige yükselmesiyle daha da büyük ivme kazanacağı unutulmamalıdır.
Bunun futbolu sevim sevmemekle alakasının olmadığını hatırlatmam gerekiyor. Bu bambaşka bir duygu…!Hayatında ilk kez maça gelip sonra sürekli bu sevinci yaşamak isteyen birçok bay ve bayan Düzcespor taraftarlarının olduğunu iyi bildiğim için bu sevinci artık hak ettiğimizi düşünüyorum.
Bir ilin futbol takımının, hele son il olan Düzce’nin öncelikle kentin daha iyi tanıtımında büyük etkisinin olacağı unutulmamalıdır. 
Bu açıdan AVAM DA HAVAS DA   “her kesimin” bu uygulamaya destek vermesi bir anlamda il oluşumuza sevinemeyen kent halkını bir emel ve amaç uğruna kenetlenmesini sağlayacaktır. Bu çaba ve azimli duruşları için Kulüp başkanı Kapoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin gönülden tebrik etmeyi bir görev telakki ediyorum.
 
 Bugüne kadar futbolla “taraftar olmak” dışında hiçbir ilişkisi olmayan İş İnsanı Girişimci Gökhan Kapoğlu başkanlığında organize olan Yönetim Kurulu’nun belirlenmesi ve seçimi de aslında büyük bir örnek teşkil etmektedir. Bu örnek girişimin ve dayanışmanın “başarılı olmama ihtimali aslında yoktur..! Doğru başlarsanız doğru devam edersiniz…!
DÜZCESPOR’UN MADDİ DESTEĞE İH TİYACI VAR
Ancak bu olayın “manevi boyutunun yanında “maddi güç” için desteklenmesi zarureti vardır. “Spor kulüpleri tek kanatla uçamazlar…!”Çift kanatla uçmak için “manevi dayanışma” sergileyen Düzcespor yönetiminin maddi olarak desteklenmesi gerekiyor. Sporda başarı “manevi birliğin maddi destek” le perçinlenmesi ihtiyacı vardır.
Lafı evirip çevirmeye gerek yok: “Bugün Düzcespor’a SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR.” Tren kaçtıktan sonra yarın ah-vah çekmek bir şey ifade etmez. Herkes elini cebine atsın. Az veya çok…!Bu işin lamı cimi yok..!
Montaige öyle diyor:“Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez.!”
O yüzden hele bir üst lige çıkalım muhasebeyi sonra yaparız…!
Şimdi hep birlikte “VAR MISINIZ YENİ BİR DESTAN YAZMAYA…!”
Tüm Yorumlar
seda kara23.03.2021-09:49:33 Erol Bey, Düzcespor yönetimine söyleseniz de biz kadınları da maça alsalar. Federasyonun engeli mi var bilmiyorum. Ama biz DÜzceli kadınlar olarak Düzcespor'un maçlarını izlemek ve takımımıza destek çıkmak istiyoruz.Teşekkür ediyorum.
emne yılmaz02.03.2021-13:28:36 Bu sene o sene. Bu sene şampiyon olacağız. Düzce bunu özledi. Yazınızı dikkatle okudum Tespitleriniz takdirlik. tek kanatla uçulmaz. Ekonomi olmadan şampiyonluk gelmez. Başka Kapoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini de tarih yazacak. Düzce unutmayacak.
sadettin evliyagil02.03.2021-13:22:46 Başkanım size söyleyeyim de Düzcespor başkanı ve yöneticiler de duysun.Taşınma suyla değirmen dönmez. Dışarıdan gelen dışarıdan gelenlere verilen uçuk paralarla Düzcespor kalıcı şampiyonluklar elde edemez. kaynağa inilmeli gençlere alt yapıya yatırım yapılmalı. yoksa hersene dolanır dururuz .
Ali İhsan Tuğra01.03.2021-22:47:44 Erol Bey tespitleriniz dikkat çekici. Düzcespor'un bu puan kaybının kaynağını daha sonraki yazılarınızda bekliyorum. Sıkıntı nerde Bu kadar yatırım yapan Para harcayan Düzcespor Yönetimi bunu hak etmiyor!Bu ruh eksikliğinin kaynağı nedir? çok hoca değiştirmenin altında ne yatıyor?
1

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.