Bugün 13 Nisan 2021 Salı
Kardesler Web
Koloğlu Kulis’te Açik Konuştu
“KOLOĞLU” KULİS’TE AÇIK KONUŞTU “2021 “CUMAYERİ YILI”OLACAK”
 Koloğlu Kulis’te AÇik KonuÅtu
Oy : 1-Puan : 5
+ -
*Başkan Koloğlu sorulara açıklıkla cevaplandırdı
 
Oxijen Medya bünyesindeki Oxijen TV’de Nevzat Cingirt ve Erol Tayhan’ın hazırlayıp sunduğu Düzce Kulis programının bu haftaki konuğu Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu oldu.
Koloğlu Cumayeri’nde 700 gün boyunca yaptığı icraatlarını anlattı.

Koloğlu, Cumayeri Belediyesi koltuğuna oturduğu 1 Nisan 2019 yılından itibaren ilçede bir çok çalışma gerçekleştirdi.
50+1 proje  ile çıktıkları yolda dokunulmayan çok az proje kaldığını belirten Koloğlu, “Dokunmadığımız çok az proje kaldı. Pandemi ve sel süreçleri bizi biraz yavaşlattı. 2021 yılı Cumayeri’ni şantiyeye çevireceğimiz yıl olacak. Bütün projelerin alt yapı ve finansmanı ile alakalı çalışmaları tamamladık” dedi.
Vizyon bir proje olan millet bahçesi projesi hakkında bilgi veren Koloğlu, “Yapacağımız millet bahçesi, bağlantı yolu üzerinde mezarlığın arka tarafında kalıyor. Bir de Hilal Tepe projemiz var.  Bu iki proje sembolik projeler. Millet bahçeleri şehrin taş dokusundan yeşile geçtiği yerlerdir. Hilal tepe projesinde 16 tane seyir terası var. 16 Türk Devletine hitap ediyor. Birer birer adlarını verip bayraklarını asacağız.  Ayrıca o devletin kitabelerini de seyir teraslarının içine asacağız. Projenin merkezinde daha büyük bir hilal var. İçinde yıldız var. Burası da Türkiye Cumhuriyeti’ni sembol ediyor. Bu alanda çocuk alanlarımız, botanik bahçelerimiz, spor alanlarımız, oyun alanlarımız var” dedi.
Projenin finansı ile alakalı bilgi veren Koloğlu, “  Proje iki etaptan oluşuyor. Birisi millet bahçesi diğeri hilal tepe. 150 tane kamelyamız var iki projede. Yaklaşık 1000 kişi aynı anda oturabilecek.  Bizden önceki dönem 2 milyon 71 bin liralık para var. Projenin tamamı 15 milyon tutuyor. Bazı kısımlarını tırpanladık. 7,5 milyonluk ihalesini yaptık.  Elimizde 2 milyon 70 bin liralık kısmımız var. Proje kataloglarımızı hazırladık ve Çevre Bakanımız Murat Kurum’a gittik.  Sağ olsun bakanımız bizi boş çevirmedi. 2 milyon kredi,  500 bin TL de hibe verdi. Biz bu finansmanla bu projenin tamamının altından kalkarız. Biz kalan diğer kısmı Cumayeri olarak yapacağız” dedi. 
Vahşi çöp depolamasını sonlandırıp çöp alanının spor sahası yapacaklarını anlatan Koloğlu, “Vahşi depolamayı Cumayeri’nden kaldırıyoruz. Yığılca yolundaki çöp tesisine dökeceğiz.  Çöpleri o tepeye koyuyoruz. Buradaki çöpler rüzgarla birlikte havaya yayılıyor. Hem görsel olarak hem de sağlık olarak doğru bir tutum değil. Biz bu çöp sahasını düzenleyip spor sahası yapıyoruz” dedi.
Her hizmet yılında belediyenin bütçesini  ilan panosuna asacaklarını belirten Koloğlu, “Biz kamu kaynaklarını kullanıyoruz. Yaptığımız çalışmaları şeffaf belediyecilik olarak ortaya koymamız lazım. Ne kadar borçla devraldık ne kadar borçla devredeceğiz bunları açıklamamız gerekiyor. Geçen Mart ayında ilan panosuna Belediyenin mali durumu ile ilgili bilgilendirme yazısı astık. Bu yıl mart ayında da asacağız.  Bu şeffaf belediyecilik anlayışımızdan ötürüdür” dedi.
Biz beş yıllık dönemi tamamladıklarında ne pandemi ne sel gibi bahane üretmemiş olacaklarını belirten Koloğlu, “Biz tüm personelimizle projelere kilitlendik ve devam ediyoruz. 2021 yılı Cumayeri yılı olacak” dedi.
İlçenin vizyonunun değiştirecek olan  taşkın koruma projesi hakkında bilgi veren Koloğlu, “Viyadük projesi yani taşkın koruma projemiz var. Köprü yol dediğimiz 80 metre uzunluğunda bir köprü yapılacak. Ayrıca proje kapsamında  dere ıslahı da yapılacak.  Kamulaştırma yapılması gereken , yıkılması gereken binalar var. Onları yaptık.  Sel felaketi yaşandığı dönemde zarar gören insanların zararını ortadan kaldıracağımız bir proje.  Dere üzerindeki köprüleri tekrar yenileyeceğiz.  15 milyon civarında bütçesi olan bir proje bu.  Cumayeri’nin mermerciler köprüsü ve pazarcılar arasındaki kalan alan yeni yaşam alanı olacak” dedi.
Yeni su hattı ile ilgili yapılan çalışmada boruların hatalı döşendiğini belirten Başkan Koloğlu, “Yeni su hattı ile ilgili de bir sorun var. Burada  döşenen borular hatalı.  Karşı firma da bunu kabul etti. Normalde su borularının patlamasının bir yöntemi vardır. Bizim yeni borularımız üzerinde uzun yarıklar oluştu.2000 bin metre uzunluğunda boru verecekler biz de değiştireceğiz. Cumayeri belediyesi amatör görünümlü profesyonel çalışan bir belediyeyiz biz. Kadromuz çok profesyonel belediyeyi bilen personelimiz var” dedi.
Pist projesiyle Türkiye’nin her yerinden Cumayeri’ne insanların geleceğini belirten Koloğlu, vizyonu geniş bir Cumayeri olsun istediklerini belirterek, “Yeni bir sanayi sitesi yapacağız, küçük sanayi sitesindeki dükkanları bu alana taşıyacağız.  Mevcut sanayi sitesinin de turizm alanı olarak değerlendireceğiz. El emeği pazarı da düşünüyoruz bu alanda.  Tüm bu projelerle birlikte Cumayeri’nde 235 bin metrekarelik bir dinlenme sosyal tesis alanı olacak” dedi.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.