Bugün 13 Nisan 2021 Salı
Kardesler Web
Hava Kalitesi Değerlendirme Toplantisi Yapildi
HAVA KALİTESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI TEMİZ HAVA EYLEM PLANI SÜRDÜRÜLÜR HALE GETİRİLİYOR HAVA KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELE DE KESİNTİSİZ UYGULAMA DÖNEMİ
 Hava Kalitesi Değerlendirme Toplantisi Yapildi
Oy : 0-Puan : 0
+ -

“SADECE HAVASI, SUYU DEĞİL BU ŞEHRİN

TAMAMININ TEMİZ OLMASINI İSTİYORUZ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, "Temiz Şehir Düzce" sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında şehrin hava kalitesini yükseltmek için çalışmalarını ve görüşmelerini sürdürüyor. Başkan Özlü, Düzce İli Hava Kalitesi Değerlendirme Toplantısında paydaşlarla bir araya geldi.

Düzce’nin dört bir yanında hava kirliliğinin nedenlerinin bulunması ve önlenmesi için çalışmalar, ölçümler ve analizler devam ederken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden önemli isimleri ağırladı.

Belediye Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve Başkan Özlü’nün başkanlık ettiği toplantıya Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Haluk Şahin Yazgı, Laboratuvar Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanı Soner Olgun, Kuzey İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürü Zeliha Gemici, Hava Kalitesi İzleme Şube Müdür V. Onur Kale, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği Bölümü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı Araştırmacı Doç. Dr. Fatma Öztürk ve Araştırma Görevlisi Emre Dikmen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal ve İl Müdür Yardımcısı Ömer Cihangir ve Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer katılım sağladı.

BAİBÜ Mühendislik Fakültesi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fatma Öztürk, toplantı da şu ana kadar yapılan ölçümlere yönelik slayt eşliğinde katılımcıları bilgilendirirken, Başkan Özlü ise 2020 yılının son ayında dile getirdiği ‘Acil önlem için ‘Temiz Hava Eylem Planı’ oluşturarak alınan kararların uygulanması yönünde tüm kuruluşların ortak hareket etmesi’ gerekliliğini yineledi.

“BU ŞEHRİN TAMAMININ TEMİZ OLMASINI İSTİYORUZ”

Başkan Dr. Faruk Özlü, “Sayın Fatma Öztürk hocamızın danışmanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın sorumluluğunda bu işi yürütmeye devam ediyoruz. Elde edilen ölçümler çerçevesinde kesintisiz uygulama dönemine geçiyoruz. Süreklilik haline getirilecek ve somut eylemlerle destekleyeceğimiz ‘Temiz Hava Eylem Planımızı’ uygulamaya başlıyoruz. Biz sadece havası, suyu değil bu şehrin tamamının temiz olmasını istiyoruz” dedi.

“EL BİRLİĞİ İLE ULAŞTIRACAĞIZ”

Temizlik kültürünün oturması adına yapılacak çalışmaların sadece Valilik ve Belediye üzerinden gitmesinden ziyade topyekün bir seferberlik halinde yapılması gerektiğine işaret eden Başkan Özlü, “Tüm paydaşların bu işin içerisinde olmasını istiyoruz. Haneden sokağa, sokaktan mahalleye, mahallelerden şehrin tümüne sirayet edecek bir eylem planı içerisinde Düzce’mizi hak ettiği kaliteye el birliği ile ulaştıracağız. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.