Bugün 13 Nisan 2021 Salı
Kardesler Web
Ömür Kitapevi Sahibi Korona Kurbani
“ÖMÜR KİTAPEVİ” SAHİBİ KORONA KURBANI “NECMETTİN ÖMÜR” VEFAT ETTİ
 ÖmÜr  Kitapevi Sahibi Korona Kurbani
Oy : 1-Puan : 5
+ -
1960 yılından bu yana Düzce Merkez Büyük Camii yanında bulunan “Ömür Kitapevi” sahibi, 79 yaşındaki Necmettin Ömür, yakalandığı amansız Corona hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti.
Merkez Büyük Camii yanında barakalarda “gözlük tamirciliği” ile başladığı ticari hayatına kendi ördüğü şapkaları satarak devam eden Necmettin Ömür, daha sonra seyyar olarak Kur’an-Kerim ve dini kitaplar satışı ile devam etmiş daha sonra kalıcı binaların da yapılmasıyla birlikte esnaflığa “Hac ve Umre Malzemeleri” satışı ile sürdürüyordu. Bir müddet imam-hatipler için sarık imal eden “Sarık Sarma Ustası Ahmet Usta”nın sarıklarını da bulunduran Necmettin Ömür; uzun süre imam hatipler ile camilerin sarık, cübbe ve tespih gibi ihtiyaçlarını giderdi.
 Çevre esnafları ve bölgede saygı duyulan ve takdir edilen Ömür Kitapevi sahibi Necmettin Ömür, son yıllarda sadece Cuma günleri işyerine gelerek misafirleri ile sohbet ederek geçiriyordu. Son günlerde tezgahını evladı Saim Ömür’le birlikte yürüten Necmettin Ömür, hastalığı nüksedince Düzce Devlet Hastanesine kaldırılmış ancak burada Koronaya yakalandığı tespit edilmesi üzerine yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Merhum, ikamet ettiği Düzce merkeze bağlı Üç Yol (Sadoğa) Köyü mezarlığına korona tedbirleri kapsamında defnedildi.
YAZARIMIZ NEJDET PEHLİVAN’IN ENİŞTESİYDİ
Gazetemiz Objektif’in Köşe Yazarı Nejdet PEHLİVAN’ın eniştesi olan Necmettin Ömür’e Objektif ailesi olarak Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
ahmet kurt01.03.2021-20:11:54 Necmettin abim hakkını helal et, bizde hakkımızı helal ediyoruz.Cenaze haberini şimdi buradan okudum. Mekanın cennet olsun.
keramettin velioğlu01.03.2021-19:53:17 Öncelikle haberi yaptığınız için Objektif ailesine teşekkür ediyorum. Necmettin Abi'den bir çok dini kitap Kuranı kerim almıştım. Mekanı cennet olsun.
kerem sali01.03.2021-19:49:55 Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Haberi şimdi objektif'te gördüm. Çok saygı duyduğum bir insandı. bir çok kez dini kitaplar aldım rahmetliden.Haberi yapıp benim gibileri bilgilendirdiniz.Objektif ailesine de teşekkür ediyorum. mekanın cenneto lsun Necmettin Abi
1

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.