Bugün 24 Ocak 2021 Pazar
Pakmaya Yeni Yıl Kutlama
Düzce'ye İlk Defa Eğitim Nobeli Nuray Öğretmen’e
DÜZCE'YE İLK DEFA “EĞİTİM NOBELİ” NURAY ÖĞRETMEN’E “KÜRESEL ÖĞRETMEN” ÖDÜLÜ KAZANDIRILDI
 DÜzce'ye Ä°lk Defa  Eğitim Nobeli Nuray Öğretmen’e
Oy : 5-Puan : 18
+ -

ÇİLİMLİ(Objektif)-Düzce'ye İlk Defa Küresel Öğretmen Ödülü Kazandırıldı. Eğitim Nobeli olarak bilinen Global Teacher Awards'da (Küresel Öğretmen Ödülleri) 110 ülkenin  öğretmenleri arasından yapılan seçimle gerçekleştirilmiş olup, Türkiye'den sadece 5 öğretmen ödüle layık görüldü.. Eğitimde fark yaratan projeleriyle İlimiz Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi Küresel Öğretmen Ödülü'ne layık görüldü. Türedi, böylece Düzce'ye ilk defa Küresel Öğretmen Ödülü’nü kazandırmış oldu.
2016 yılından beri Hindistan merkezli AKS Education isimli kuruluş tarafından okul yöneticilerine ve öğretmenlere yönelik düzenlenen bir ödül programı olan Global Teacher Awards,  bu yıl 3'üncü kez dünyanın 110 ülkesinde eğitimde fark yaratan çalışmalarıyla başarı gösteren öğretmenler için 'Küresel Öğretmen' ödülü veriyor.
Ödül töreni bu yıl çevirim içi olarak 22 Kasım'da yapılmıştı. Nuray Eran Türedi ilimiz Çilimli Anaokulu müdürü olarak görev yaparken özellikle Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin önlenmesi başta olmak üzere; ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü), UNESCO, Erasmus, UNICEF gibi uluslararası örgütlerle paydaş olarak yürüttüğü projelerle (Çocuk Dostu Şehir Çilimli, Su+Çocuk=Yaşam) başta Çilimli ilçesi ve İlimiz olmak üzere ülkemiz adını eğitimde fark yaratan projeleri ile gündeme getirdiği için bu ödüle layık görüldü.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
yeni yıl
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.