Bugün 20 Ocak 2021 Çarşamba
Pakmaya Yeni Yıl Kutlama
Asla Müsaade Etmeyeceğiz
''ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ''
 Asla MÜsaade Etmeyeceğiz
Oy : 1-Puan : 5
+ -
VEKİL YILMAZ’DAN İDDİALI ÇIKIŞ
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen ve meclisten geçen atık lastiklerin enerjiye çevrilmesiyle ilgili torba kanunu hakkında MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu basın toplantısı düzenledi.
MHP İl merkezinde düzenlenen basın toplantısına gazetecilere açıklamada bulunan MHP Düzce Milletvekili Yılmaz, Düzce kamuoyuna atık lastiklerin yakılması diye yansıyan kanun teklifi ve yeni düzenlemeyle ilgili bilgi verdi.
MECLİSTEKİ GELİŞMELERİ AKTARDI
Yaklaşık 15 gün önce atık lastiklerin yakılmasıyla ilgili sosyal medyada ve yazılı görsel medyada haberler çıkmaya başladı diyen Yılmaz, “  Yasa teklifi genel kurula geçtiğimiz hafta Salı günü geldi. Teklifte; “ Biyokütle ithal edilmemek kaydıyla her türlü tarım, hayvan orman ve su ürünleri gibi her türlü atıkların işlenmesiyle elde dilen tehlikesiz ürünleri ve ürünleri işleyen tesislerin tehlikesiz atıklarını, belediye atıklarını çöp gazı dahil atık lastiklerin işlenmesi sonucu ortaya çıkan ürünler” diye geçen bölümde Düzce kamuoyunu yakından ilgilendiren lastik yakarak enerji üretme kısmını MHP meclis grup başkan vekilimize götürdüm, yaptığım istişare sonrası aynı  konuyu AK Parti grubuna götürdüklerini ve eski kanunda atık lastikleri yakarak enerji üretilmesi konusun yer aldığını söylemesi üzerine madem eski kanunda yer alıyor aynı konuyu yeniden kanuna yazmayalım diye konuştuk. Yapılan görüşmeler sonrası yasanın yeni metnin ekonomik ömrünü doldurmuş lastiklerin yakılması mevzusu metinden çıkarılarak yasallaştı”
TEKLİFTEN LASTİK YAKMA İBARESİ ÇIKARILDI
Eski kanunda geçiyorsa bir daha tanımlamanın bir anlamı olmadığını kaydettim ve tekliften çıkartılması talebini yineledim. Perşembe günü bir ses seda olmayınca Mecliste o 1 dakikalık konuşmayı yaptım. AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Duran, bizim grubumuza doğru geldi ve biz o değişiklik teklifini zaten önerdik dedi. Biyokütle tanımından atık lastiklerin işlenmesi sonucu elde edilen ürünler ifadesinin çıkartıldığını kaydetti. Daha sonra beni tekrar çağırdılar ve değişiklik önergesi oylanırken ilgili madde gelince değiştireceklerini söylediler. Madde görüşüldü ve kanunlaştı” dedi.
GEÇMİŞTE HİÇ İTİRAZI OLMAMIŞ
Konuşmasında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile aralarında geçen polemiklere de değinen Yılmaz, “Düzce’yi bizden daha fazla kimse sevemez. Hepimiz bu şehirde yalıyoruz, eşimiz, çocuğumuz bu şehirde, biz MHP olarak Düzce’nin zararına olacak hiçbir şeyin altına imza atmayız” yorumunda bulundu.
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
yeni yıl
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.