Bugün 20 Ocak 2021 Çarşamba
Pakmaya Yeni Yıl Kutlama
Sağlik Bakani Düzce Dedi
“ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR”
 Sağlik Bakani DÜzce Dedi
Oy : 0-Puan : 0
+ -

DÜZCE EN TEHLİKELİ İLLER ARASINDA

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, bilim kurulu sonrası yaptığı açıklamada Düzce’nin “en tehlikeli 15 il arasında” yer aldığını söyledi.Bakan Koca, konuşmasının devamında “Antalya, Düzce ve Tekirdağ  illerinin en tehlikeli 15 il sınırına yaklaştığını” söyledi.

Bakan Koca  "Elimizdeki her türlü aracı kullanmaya çalıştığımız günlerdeyiz. Son hafta içinde yüzde 50'nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var.” dedi

Bakan Koca yaptığı açıklamada: " Alarm zilleri çalışıyor. Hastalıktan bizi koruyacağını umduğumuz aşı çalışmalarını takip ediyoruz. Ülkemizde 16 ayrı aşı çalışmaları yapılıyor. Aşı adaylarımızdan bir tanesi klinik öncesi çalışmalarımızı tamamlamış gönüllüler üzerinde deneme yapılmıştır. Nisan ayında ilk aşımıza kavuşmayı düşünüyorum. Bu yıl henüz bitmeden aşıya kavuşmanın düşüncesindeyim. Önce sağlık kuruluşlarımızdan başlayarak risk gruplarını kademeli olarak aşılamayı düşünüyoruz. Ekim'in ikinci haftasından sonra daha fazla virüs başladı"

“ULUSAL SEFERBERLİK” SİNYALİ

Salgınla mücadelede ulusal seferberliğin yanında il il dolaşarak mahalli imkanları harekete geçirdiklerini dile getiren Bakan Koca, "Elimizdeki her türlü aracı kullanmaya çalıştığımız günlerdeyiz. Son hafta içinde yüzde 50'nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var.”diyerek15 ilin adlarını verdi.

DÜZCE ÜST SINIRA YAKLAŞTI

“Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale'de yüzde 50 ile yüzde 100 arası artışlar oldu. Antalya, Düzce, Tekirdağ bu sınıra yaklaştı. İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli, Gaziantep'te hasta yoğunluğunu yönetebilmek için sağlık kuruluşlarımız çaba harcıyor." ifadelerini kullandı

Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
yeni yıl
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.