Bugün 4 Aralık 2020 Cuma
Öğrencilerden Kazi Çalişmalarina Destek
ÖĞRENCİLERDEN KAZI ÇALIŞMALARINA DESTEK
 Öğrencilerden Kazi ÇaliÅmalarina Destek
Oy : 5-Puan : 15
+ -

Konuralp Antik Tiyatro’da yapılan kazı çalışmalarını ziyaret ederek, tarihin aydınlatılması çalışmalarına tanıklık eden Farabi Lisesi öğrencileri ve Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü öğrencileri, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün başlatmış olduğu Düzce’ye Gel Kampanyasına da destek verdiler.

Düzce Farabi Lisesi öğrencileri ile Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü öğrencileri, Konuralp Antik Tiyatro’da devam eden kazı çalışmalarına destek verdi. Öğrenciler, programda antik tiyatro hakkında bilgi almalarının yanında kazı çalışmalarına da destek oldu.

İLK ZİYARET FARABİ LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN

Kazı alanının konuğu olan Farabi Lisesi öğretmen ve öğrencileri, rehber eşliğinde gün yüzüne çıkartılan alanları gezerken aynı zamanda bilgi aldılar. Öğrenciler daha sonra, kazı çalışması yapan ekiplerin yanına geçerek, yardım ettiler.

ÇOCUK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ MERAKLA İNCELEDİ

Antik Tiyatro’nun öğleden sonraki misafirleri olan Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü öğrencileri de kazı alanı etrafında meraklı bakışlarla çalışmaları izleyerek, bölgenin tarihi konusunda kendilerine aktarılan bilgileri ilgi ile dinledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Antik tiyatronun tüm Türkiye’de bilinirliliğini arttırılması ve ziyaret edilmesi için başlattığı Düzce’ye Gel kampanyasına da destek vermeyi ihmal etmediler.

 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Hüseyin Denizgez Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.