Bugün 26 Ekim 2020 Pazartesi
“fedakar Düzceli Küstürülmez”
“KAPOĞLU’NUN İSTİFASI ‘DÜZCELİ’NİN İFLASI VE İSYANIDIR”
          “fedakar DÜzceli KÜstÜrÜlmez”
Oy : 3-Puan : 10
+ -
Gazeteciler Cemiyeti KAPOĞLU’NUN İSTİFASINI DEĞERLENDİRDİ:
         “FEDAKAR DÜZCELİ KÜSTÜRÜLMEZ”
KAPOĞLU’NUN İSTİFASI ‘DÜZCELİ’NİN İFLASI VE İSYANIDIR”
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Düzcespor kulüp başkanı Gökhan Kapoğlu’nun gerekçelerini açıklayarak istifa etmesini değerlendirdiği açıklamasında Kapoğlu’nun istifasının sadece Düzcespor açısından değil bir anlamda “gönlünü ve ekonomisini Düzce’ye, Düzcespor’a adamış bir Fedakar Düzceli’ın küstürülmüş halinin dışa vurmuş hali” olarak yorumlandığını belirterek  “Bizler gazeteciler olarak üzgünüz. Düzceliler olarak üzgünüz. Siyasi arenada yakalanmayan sinerjiyi Düzce’ye katan Gökhan Kapoğlu’nun istifa ettiğini açıklaması manevi olarak yalnız bırakıldığının dışa vurmuş hali olarak görümlüktedir.
 Öncelikle seçilmişler ve  bürokratlar; STK temsilcileri parti ve görüş ayrılığı gözetilmeden derhal toplanıp toparlanarak bu kangreni telafi etmenin  çözüm yollarını aramak zorundadır...1967 yılında yakılan bu meşalenin sönmesi kentteki diğer meşaleleri de olumsuz yönde etkileyecektir. Derhal bu yaraya merhem olacak reçeteler bulunmalıdır. Öncelikle başkan Kapoğlu’nun gönlü alınmalı;bugünden tezi yok ilk maçı alan bu takımın başındaki fedakar insanın ve yönetim kurulu üyelerinin gönlü alınarak derhal göreve dönmeleri sağlanmalıdır” dedi.
“DÜZCESPOR SADECE BİR KULÜP DEĞİLDİR”
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan açıklamasına şu sözlerle devam etti:
“Düzcespor sadece bir spor kulübü değildir. Düzcespor, Düzce’yle ve Düzcelilerle özdeşleşmiş bir dayanışma ve özveri kulübüdür. Binlerce insanımızı gönülden bir araya getiren enerji yüklü bir dayanışma atmosferidir. Hiçbir çıkar ve menfaat beklemeden gencisi yaşlısı, çoluk- çocuğu, genci -ihtiyarı, kadını- erkeği “kırmızı –lacivert” renkli bayrak ve flama altında toplayan bir ‘güç evi’dir. Bir çatıdır, bir temeldir, bir harçtır.”
Geçtiğimiz günlerde Kızılay Şehidimiz Mehmet Arif Kıdıman’ın taa Suriye’den paylaştığı kırmızı lacivertli Düzcespor forması ile çektirdiği fotoğraflara hepimiz şahit olduk. Bu sevgiyi, bu aşkı, bu sevinci ve kederi yazıyla ve sözle ifade etmek mümkün değildir.Böyle bir aşkı fitilleyen Gökhan Kapoğlu ve ekibinin dayanışma  ve enerji deposu hangi gurupta vardır.! Zamanını ve servetini; parasını ve pulunu bu şekilde karşılık beklemeden sarf eden bir başka gurup bir başka oluşum var mıdır?
DÜZCESPOR, DÜZCE’NİN BİR DEĞERİDİR
Kapoğlu’nun istifası sadece Düzcespor’un değil, Düzce ilinin, kentinin vizyonunun  ve spor’a adanmış bir insanın samimiyetinin ifşası ve isyanıdır. İstifa, isyanın adeta ifşasıdır; dışa vurmuş halidir.
Bu istifa, Düzce’de sivil toplum hareketinin de iflası anlamı taşır. Birlik olma, birlikte olma bilincinin pörsümesi anlamı taşır.Gurur ve heyecanının dumura uğraması anlamı taşır. İlde en zor yakalanmış olan sinerjinin bir anda ortadan yok olması ve heyecanın dumura uğraması demektir.
Bunun için başlanmış, ekilmiş bir hedefin toplanmaya başlandığı esnada gelen bu istifanın bir an evvel geri alınma şartlarının irdelenmesi ve  yakılan sinerjinin pörsümemesi için Düzcespor Başkanı ve Yönetiminin yeniden toparlanması gerekmektedir. Yönetimde her siyasi görüşün temsil edilmiş olması bunu bir anlamda zorunlu kılmaktadır. Futbol heyecanı sever, sinerjiyi  sever. Başarıyı sever. Futbol sektörünün de ciddi ekonomik katkı gerektirdiği de bilinen bir gerçektir. Şampiyon bir Düzcespor’un kente katacağı çok büyük artılar söz konusudur. Yeni il olan Düzce’nin sporla tanıtımının yanında kente katacağı ekonomik artılar da unutulmamalıdır.
Bu duygularla kurulan Düzce’nin bir değeri olan Düzcespor’un temelinin ve çatısının dağılmaması sağlanmalı, büyük fedakarlıklarla bugüne kadar getirilen bir takımın ve bunu sağlayan Kulüp başkanı ve yönetiminin dinlenmesi; varsa sorunun çözümlenmesi zaman kaybetmeden Düzcesporumuz’a sahip çıkılmasının bir elzem olduğu unutulmamalıdır.Fedakarlık el üstünde tutulur. Fedakar Düzceli küstürülmez. Düzcespor, Düzce’nin bir değeridir. Unutmayalım.”    
 
 
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.