Bugün 28 Eylül 2020 Pazartesi
Düzce İçin Kayip, Bolu İçin Kazanç
DÜZCE İÇİN KAYIP, BOLU İÇİN KAZANÇ
 DÜzce İÇin Kayip, Bolu İÇin KazanÇ
Oy : 3-Puan : 10
+ -
Hukukçu -Akademisyen Doç. Dr. ALİ ATEŞ, BOLU AİBÜ’DE
 
DÜZCE-BOLU(Objektif Ajans)-On yıldır Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat mühendisliği Bölümü ABD Başkanı ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü olarak görev yapan Doç. Dr. Ali Ateş, Bolu AİBÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak atanarak yeni görevine başladı. Doç. Dr. Ali Ateş’in 1. Derece aktif deprem kuşağı içinde yer alan Düzce’den ayrılması Düzce için bir “kayıp” olarak nitelendirilirken; yine deprem kuşağı içinde yer alan komşu ilimiz Bolu için de bolu AİBÜ için de “kazanç” olduğu belirtiliyor.    
Doç. Dr. Ateş, bu arada Hukuk Fakültesi’ni de bitirerek “Hukukçu” unvanını da aldı.Sportmen bir kişiliğe de sahip olan Doç. Dr. Ateş, Siyah Kuşak 5.Dan Taekwondo ve Kick Boks Antrenörü ve Hakemliği de yapıyor.
Doç. Dr. Ali Ateş’in Bolu AİBÜ’ye sessiz sedasız atanması deprem bölgesi Düzce için büyük bir kayıp olarak nitelendiriliyor. Düzce Üniversitesi (DÜ) Teknoloji Fakültesi İnşaat mühendisliği Bölümü Geoteknik Deprem Mühendisliği ABD’de görev yapmış olan Doç. Dr. Ali Ateş’in DÜ’de görev yaptığı esnada bir çok medya kuruluşunda depremle ilgili tespit ve önerilerde bulunmasıyla tanınıyor.
Deprem araştırmaları ve depremle ilgili tespit ve önerileriyle yaygın ve yerel medyada bir çok televizyon programlarında katılım sağlamasının yanında bir çok seminer ve konferanslarda önerilerde bulunmasıyla da  tanınan Doç. Dr. Ali Ateş, geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde  (KKTC) de bir Televizyon programında depremle ilgili bir programa katılmıştı.
PANELLERDE HEP “DEPREM GERÇEĞİNİ”VURGULADI
Yaklaşık 10 yıldır görev yaptığı Düzce Üniversitesi’nde bir çok panelde konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Ali Ateş  “17 Ağustos 1999 Marmara depremi ve Düzce” konulu panelde de sunum yapmış yaptığı tespitlerle dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.
12 Kasım 2018’de yapılan “Deprem ve deprem sonrası yapılanma” konulu panele de katılan Doç. Dr. Ali Ateş’in “Düzce yakın çevresi ve Yapılaşma” konularında da çok sayıda tespit ve önerileri bulunuyor.
 
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Hakan Yıldız20.09.2014-20:14:19 Objektif gazetesi olarak güzel bir noktaya değinmişsiniz. Düzce üni. de kan kaybı giderek artıyor. Biraz araştırmanız son 2 yıldır giden çok değerli insanlar olduğu görülecektir.
sadi şahin20.09.2014-10:49:40 "Değer Üreten Düzce Üniversitesi" Değerlerine sahip çıkamıyor.Bu haberin özeti bu.
kelam sami20.09.2013-20:40:34 Bolu AİBÜ'ni tebrik ediyorum. Başarılı çok yönlü bir bilim insanını Bolu'ya kazandırdılar.Deprem araştırmaları konusunda deneyimli olması hem bolu için hem Bolu AİBÜ için iyi bir kazanım. Hoş geldiniz sayın hocam şeref verdiniz Bolumuza
keram tutar20.09.2013-11:08:45 Doğru bir manşet atılmış, haberi okumadan ne olduğuun anlamamıştım. Haberi okudum ve öğrendim tabii ki çok üzüldüm düzce için Düzce Üniversitesi için. Değer üreten bir üniversite değerli bir bilim insanını Bolu'ya kaptırdı. Düzce kaybetti Düzce Üniversitesi kaybetti bana göre de
1

Tüm Yorumlar

 
TSO
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.