Bugün 28 Eylül 2020 Pazartesi
Milli Sporcular Va Antrenörleri Düzcedeki Antik Kenti Ziyaret Etti
Milli Sporcular va Antrenörleri Düzcedeki Antik Kenti Ziyaret etti
 Milli Sporcular Va AntrenÖrleri  DÜzcedeki Antik Kenti Ziyaret Etti
Oy : 1-Puan : 5
+ -
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan milli sporcular ile antrenörleri, "Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak bilinen Düzce'deki Prusias ad Hypium Antik Kenti'ni ziyaret ederek kazı alanında devam eden çalışmaları yerinde gördü.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, milli sporcular ve antrenörleri bölgede devam eden çalışmalar hakkında Kazı Bilimsel Danışmanı Doç. Dr. Emre Okan'dan bilgi aldı. Okan, bölgede bulunan antik tiyatro alanının tarihi hakkında milli sporculara sunum yaptı.

Ardından Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü'nün de katılımı ile kazı alanını gezen milli sporcular, kazı çalışmalarını sürdüren ekiplere destek verdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yazıcı, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, farklı branşlarda dereceleri bulunan 60'ın üzerinde milli sporcunun bölgedeki çalışmaları görmek için programa katıldığını söyledi.

Düzce'nin Konuralp kentinde yapılan kazı çalışmalarına milli sporcularla birlikte hem destek hem de farkındalık oluşturmak için geldiklerini vurgulayan Yazıcı, "Tabi ki özellikle Yunan tarihinin olduğu Konuralp kentimizde Düzce Belediyesi, İl Turizm Müdürlüğü ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle yapılan kazı çalışmalarını bizde takip ediyoruz. Çalışmaların ciddi anlamda katkı vereceğini de biliyoruz. İnşallah kazı çalışmaları nihayete erdiğinde küçükte olsa bir katkımız olsun istiyoruz. Sporcularımızın büyük bir kısmının ilk defa geldiğini gördük. Onlar içinde güzel bir çalışma oldu." diye konuştu.

Milli sporcu Rabia Çelik, şehirleri ön plana çıkaran şeylerin özellikle tarihi yapıları olduğunu kaydederek, "Düzce'de de böyle bir tarihi yapının işlevselliğe geçirilmesi için çalışmalara başlandı. Bunun için çok mutluyum. Bu yüzden biz de milli sporcular olarak destek vermek için buraya gelmiş bulunmaktayız." dedi.

Milli sporcu Yağızhan Mustafa Demiş ise "Ülkemizin birçok yerinde buna benzer tiyatrolar var. Bizim ilimizde de olması benim için çok hoş. Genelde turistik açıdan da ülkemize gelen vatandaşlar başka bölgelere gidiyor. Artık bizim bölgemize gelebilecek. Bugün bizde bilgilerimiz öğrendik. Artık bizde buranın destekçisiyiz." İfadelerini kullandı.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.