Bugün 28 Eylül 2020 Pazartesi
Tubitak Bolu Aladağlardaki Projeyi Destekledi
TUBİTAK Bolu Aladağlardaki projeyi destekledi
 Tubitak Bolu Aladağlardaki Projeyi Destekledi
Oy : 1-Puan : 2
+ -
Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünün 2020 yılı içerisinde yapmayı planladığı “Bolu Aladağlarda Yeşil Sınıf Eğitimi” projesi TUBİTAK tarafından desteklendi.
TÜBİTAK tarafından desteklen, 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2019/1 Çağrı Dönemi kapsamında ortaokul 7. Sınıf öğrencilerinin eğitim alacağı 119B876 numaralı  “Bolu Aladağlarda Yeşil Sınıf Eğitimi” projesi, Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünde görevli Fen Bilimleri öğretmeni Mehmet Çeltek’in başkanlığında 24 öğrenci, 6 proje rehberi, 9 eğitmen ve 1 sağlık personelinden oluşan toplamda 40 kişilik bir ekip ile 14-20 Eylül 2020 tarihlerinde Aladağlarda yapılacak.
Bolu Bilim ve Sanat Merkezinin yürüttüğü bu proje Aladağ çevresinde Korunan ve Doğal Alanlarda yürütülecek olup etkinlikleri Aladağ Ormanları, Aladağ Gölü, Seben Fosil Araştırma Ormanı ve Bolu Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Projenin önemli paydaşlarından Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce eğitmen, tesis ve ekipman desteği verileceği bildirildi. Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünün yürüttüğü bu projede eğitmen olarak görevli Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürü Dr. Metin Serin tarafından ormanların sağlığının korunmasında faydalı olan Kırmızı Orman Karıncaları (Formica rufa L.) hakkında bilgiler verilecek. Ayrıca proje kapsamında öğrenci sayısı kadar 24 adet kuş yuvasının öğrenciler tarafından uygun alanlara asılması sağlanacak ve 24 adet fidan eğitmenler gözetiminde öğrenciler tarafından dikilecek.
Projeyle ilgili ayrıntılı bilgilere https://yesilsinif.com/ internet adresinden ulaşılabilir.
 
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.