Bugün 19 Eylül 2020 Cumartesi
Yüksek Nitelikli Mühendisler Yetiştiren Fakülte
Yüksek Nitelikli Mühendisler Yetiştiren Fakülte
 YÜksek Nitelikli MÜhendisler YetiÅtiren FakÜlte
Oy : 1-Puan : 2
+ -

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, Düzce Üniversitesi Tercih Kılavuzu programında öğrencilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

 

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. İlyas Uygur, bilim ve teknolojiyi kullanabilen, problem çözebilen, yüksek nitelikli mühendisler yetiştirdiklerini vurguladı.

 

Yurtdışı irtibatlı genç ve dinamik bir akademik kadroya sahip olduklarını belirten Prof. Dr. Uygur; sosyal imkanlar, doğal çevre, sanayi kuruluşları ile var olan iyi ikili ilişkiler, Korozyan Araştırma Laboratuvarı, sundukları staj ve iş olanakları ile Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin öne çıktığını ifade etti.

 

Akademik kadronun 12 profesör doktor, 8 doçent doktor, 34 doktor öğretim üyesi ve 22 asistandan oluştuğunu söyleyen Uygur, tüm bölümlerin temel laboratuvarının bulunduğunu sözlerine ekledi. Fakülte bünyesinde; Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği bölümlerinin yer aldığını söyleyen Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi, bölümlerin yüksek başarı sıralamalarına sahip olduğunu iletti.

 

Biyomedikal Mühendislerinin pandemi sürecinde itibarının arttığına dikkat çeken Prof. Dr. İlyas Uygur, mezunların yurt içi ve yurt dışında tıbbi ve medikal cihaz üreten firmalarda büyük iş olanakları olduğunu dile getirdi. Mekatronik Mühendisliğinin ise Elektrik, Makine ve Bilgisayar Mühendisliğini kapsayan çok disiplinli bir bölüm olduğunu belirten Prof. Dr. Uygur, bu bölüm mezunlarının endüstri 4.0 uygularını yapabildiklerini dillendirdi. Endüstri Mühendisliği’nin çok popüler bir bölüm olduğuna işaret eden Uygur, Çevre Mühendisliği bölümünde ise öğrencilerin bire bir eğitim imkanı ve yüksek iş imkanına sahip olduğunun altını çizdi.

 

Yeni akademik yılda 6 aylık iş yeri eğitimine de başlayacakları bilgisini paylaşan Uygur, öğrencilerin bu firmalarda işe başlayabileceğinin öneminden söz etti. Öğrencilere, Düzce Üniversitesi’ndeki topluluklara katılmalarını ve hazırlık sınıfında İngilizce öğrenmelerini tavsiye eden Prof. Dr. İlyas Uygur, ilgi alanlarına yönelik çalışmaları takip etmelerinin de faydalı olacağını ifade etti.

 

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nin YÖK kararı ile kapatılmasından sonra bölümlerin Mühendislik Fakültesi’ne aktarıldığını söyleyen Prof. Dr. İlyas Uygur, karardan önce Teknoloji Fakültesi’ne yerleşen öğrencilerin ise Teknoloji Fakültesi diploması ile mezun olacaklarını da ifade etti.

 

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi’nde de var olan; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinin yeni öğrenciler için birleştirilerek tek bölüm haline getirildiğini; İnşaat Mühendisliği ve Polimer Mühendisliği bölümlerinin ise Mühendislik Fakültesi bünyesine geçtiğini belirten Prof. Dr. Uygur, bölüm kontenjanlarının artırılarak sınıfların bölüneceği bilgisini paylaştı.

 

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi binasının da Mühendislik Fakültesi’ne aktarıldığına değinen Uygur, buradaki laboratuvarlar ve uygulama alanları ile birlikte oldukça geniş bir fiziki alt yapıya sahip olduklarını vurguladı. 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Hüseyin Denizgez Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.