Bugün 28 Eylül 2020 Pazartesi
“bayram Gönül Coşkusudur”
“BAYRAM GÖNÜL COŞKUSUDUR”
 “bayram GÖnÜl CoÅkusudur”
Oy : 1-Puan : 4
+ -
“Gazeteci, halka karşı sorumludur”
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, koronolalı bu ilk kurban bayramını kederleri bir kenara iterek, sevinç ve sevgiyi gönül coşkusuna çevirmek gerektiğini hatırlatarak : “Koronalı bu ilk kurban bayramının sevgi ve dayanışmanın zirve yaptığı, kalplerin inşiraha erdiği (ferahladığı) önemli bir buluşma ortamı olarak görmek lazım. .Bu bayram bir anlamda sevgi ve dayanışmanın ‘önce gönülde zirve yapması gerektiği, daha sonra dışa bir eylem olarak yansıması gerektiği’ mesajı taşıdığı unutulmamalıdır...Kin, nefretin yerine sevgi ve dayanışmanın bayramda zirveye ulaşması hedeflenmelidir. Kişi bayramları bir vesile kabul ederek kendisini sıygaya çekmeli. Kalbini bu ilkeler ışığında geleceğe hazırlamalıdır” dedi.
“HALKIN DOĞRU HABER ALMA HAKKI VARDIR”
“Gazeteci, basın özgürlüğünü; halkın doğru haber alma ve doğru bilgi edinme hakkı adına dürüst şekilde kullanır” diyerek sözlerini sürdüren Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan Kurban Bayramı mesajını şu sözlerle tamamladı:
“Gazetecinin halka karşı  böyle ulvi bir sorumluluğu vardır. Halkın doğru haber alma ve doğru bilgi edinme hakkını gasp eden bir anlayış ve eylem tarzı gazetecilik dışı bir faaliyet olarak algılanır. O yüzden meslektaşlarımızın bu ince hassasiyetin önemine binaen görev ve sorumluluklarına vakıf olarak mesleklerini icra etmesi gerekir. Gazeteci; yalan, yanlış, yanıltıcı ve tahrif edilmiş yayın malzemesi kullanmaktan kesinlikle uzak durur. Halkın bilgi edinme hakkı uyarınca, gazeteci, kendi açısından sonuçları ne olursa olsun gerçeklere ve doğrulara saygı duymak ve uymak zorundadır. O yüzden gazeteci ilkeli, seviyeli, ahlaki ve  karakterli duruşunu hiçbir zaman göz ardı etmeyen bir özelliğe sahip bir yapıda olan kişidir. Bu bayramın da elle temas olmadan ‘önce gönül birliği’ esasına dayanarak yürütülmesini diliyor. Meslektaşlarımızın Kurban Bayramını gönülden tebrik ediyorum. Koronasız daha nice bayramlara sağlık huzur ve başarıyla ermenizi niyaz ediyorum. Hayırlı ve huzurlu daha nice bayramlar diliyorum. Kaybettiğimiz meslektaşlarımızı da rahmetle anıyorum. Geride bıraktıkları eş dost ve yakınlarının da bayramını tebrik ediyorum.”
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
burhan yılmaz20.08.2004-09:05:46 Gazetecinin halka karşı bir sorumluluk taşıdığını ifade etmişsiniz de bunu yerine getirmeyen sözde gazetecileri cezalandıran bir birim var mı, savcılıkların bunda sorumluluğu nedir.Gazeteci meslek örgütleri sizin gibi kurumların bunlara bir yaptırım gücü yok mudur merakından soruyorum.Çok teşekkür ediyorum.
1

Tüm Yorumlar

 
TSO
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.