Reklamı Geç
SEHRIN KALBINDE BUYUK DONUSUM
Bugün 1 Mart 2021 Pazartesi
Başkan Özlü, Gazetecilerle Kahvaltida
*DGC BAŞK. TAYHAN :“MEDYA BİTİYOR”
 BaÅkan ÖzlÜ, Gazetecilerle Kahvaltida
Oy : 7-Puan : 21
+ -

*DGC BAŞK. TAYHAN :“MEDYA BİTİYOR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 24 Temmuz “Basın, Özgürlük ve Dayanışma Günü” münasebetiyle Gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Düzce Belediyesi Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı’nda gerçekleşen kahvaltı programa Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan başta olmak üzere yaygın ve yerel medya mensupları katıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Ülkenin ve Düzce’nin uluslararası mecralarda, doğru bir anlayışla yer alabilmesi için gece demeden, gündüz demeden, fedakârca çalışan, ilkeli duruşa sahip medya mensuplarına,  programa katılımlarından dolayı teşekkür ederek, gazetecilerin gününü kutladı.

“Ortak idealler çerçevesinde Düzce’nin geleceğine ışık tutan her projeye açık olduğunu” vurgulayan Başkan Özlü, basın mensuplarının merak ettikleri tüm soruları sormalarını isteyerek “sizi dinleyeceğim” dedi.

PROJELER HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU

Sorulan sorular üzerine yol, su alt yapı ve projeler konusunda detaylı bilgiler veren Başkan Özlü, dikkat çeken en büyük hedef olarak “merkezde bulunan okulların merkez dışına alınmasının düşünüldüğü” yönündeki projesi dikkat çekti.

DGC BAŞKANI TAYHAN:”YEREL MEDYA BİTİYOR”

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan’da basın mensuplarına ve başkan Özlü’ye hitaben yaptığı konuşmada “Günün bayram olmamasına rağmen nezaket göstererek bizleri buraya davet eden Başkan Özlü’ye teşekkür ederek başladığı konuşmasına özellikle yerel medyanın içinde bulunduğu “zor şartlar” hakkında bilgi vererek “Böyle giderse bugün fedakarca görev ifa eden meslektaşlarımız yarın bir gün buraya kadar gelmekte zorlanabilirler. Medyanın özellikle yerel medyanın içler acısı durumu ortada, bir an evvel çare bulunmalı, çare olmalı ” dedi.

“BELEDİYE VE STK’LAR REKLAM VERMİYOR”

Gazetecilerin kendi dertlerini açıklama ve ifşa etme konusunda mütavazi olduklarını belirterek konuşmasına başlayan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tayhan:“Belediye ekonomik gerekçelerle ilanları kesti, Oda’lar ‘biz ilanımızı internetten yapıyoruz’ diye ilan vermiyor, Üniversite ilan vermiyor. Bu yerel gazeteler nasıl ayakta kalacak? Bir yemek ikramıyla gazeteler yürümez. 24 Temmuz’da bayram falan değil bugün ‘Basın, Özgürlük ve Dayanışma Günü’dür’; inşallah gelecekte bu günü bayram olarak kutlarız:” dedi

“TGC 1946’DA KURULMASAYDI ..!”.

24 Temmuz’un  “gazetecilerin meslek örgütü çatısı altında dayanışmasının hatırlanması” açısından önem arz ettiğini dile getiren DGC Başkanı Tayhan :”Eğer Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 1946 yılında kurulmamış olsaydı 24 Temmuz’u bugünkü konumu ile de kutlayamayacaktık. 24 Temmuz’u hatırlayamayacaktık.TGC dayanışmanın temsili anlamı taşıyor bir anlamda. Gazeteciler demek ki birleşirse  büyük bir güç oluyorlar.TGC’nin bu vasfının da bilinmesi gerekiyor. Emeği geçen meslek büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kahvaltı ve yapılan konuşmaların ardından Aydınpınar Şelalesi Parkı tesisleri önünde toplu fotoğraf çekimi ile program tamamlandı.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Hüseyin Denizgez Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Duran Şahsuvar20.07.2028-17:57:34 Sayın tayhan önce gazeteciler aranızdakiçürükleri atın . Gazeteci aslına uygun haber yapmıyorsa, tehditle reklam alma gayreti içinde bulunuyorsa bunun gibileri bana gazeteieci olduklarını söylemeyin.Birde gazete patronu geçinenlere hastayım. Bunlar tehritle reklam isteyen para isteyen sözde gazetecilerle nam için hava için gazete tv satın alıp yürütenler geçinenler var ya bunlar da gazeteciliği öldürüyor.
saim tellioğlu20.07.2026-03:44:23 Bunu yazıyorum ama yayınlar mısınız bilmiyorum. DÜZCE'DE adını gördüğüm bir adam var. Eğer o da televizyonculuk yapıyorsa o nun gibiler de köşe yazıp gazetecilik taslıyorsa vah Düzce medyasının haline.Başka bir şey yazmıyorum. Düzce Gazeteciler cemiyet başkanı Sayın tayhan, bunlar sizin aranızdaysa bunlarla gazetecilik televizyonculuk yapıyorsanız vah sizin halinize vah Düzce medyasının haline.
burhan karaali20.07.2026-03:34:40 Erol bey, önce siz gazeteciyim deyip ortalıkta dolananlara bakın. İlkokul bitirmemiş zır cahiller gazeteciyim diye hava atıyorlar. onu ben biliyorum okumasını bilmeyen yazmasını bilmeyenler var gazetecilik taslayan zavallılar.. Şimdi tutturmuş ben gazeteciyim diyor. Bunları atın aranızdan.Sonra saygınlığınız olur.
Emrah Kara 20.07.2026-00:07:26 Erol Bey "Medya bitiyor" demiş.Güzel de medya asıl kendini bitiriyorr. Liyakatsiz seviyesiz küfür ve karalamadan başka ona buna çamur atmaktan başka iş yapmayan yerel televizyonlarda dün hayvan bakan dün kasap olan berber olan adamlar televizyon gazete yönetmeye kalkarsa tabii ki bitecek. bitmesi lazım. karaktersizler bitirecek medyayı Erol başkan. İsim yazarım açık açıkYerel Tv'leri yöneten TV'ye gelmeden "sucuk çu"ydu. sucuk satıyordu. Şimdi program yapıyor. Batsın böyöle televizyon. Batacak tabii ki. batmalı zaten.
kahraman biriktir20.07.2025-20:07:37 Medya Bitiyor" oiyen Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan. Biz esnafız bizim de bittiğimizi söyler misin.
1

Tüm Yorumlar

 
SEHRIN KALBINDE BUYUK DONUSUM
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.