Bugün 05 Temmuz 2020 Pazar
“öğretmenim Yanibaşimda”
Salgın hastalık sürecinde eğitim öğretime verilen zorunlu arada Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) tarafından "Öğretmenim Yanı Başımda" projesi başlatılarak, öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencileri ve velileri belirli aralıklara arayarak destek veriyorlar.
 “Öğretmenim YanibaÅimda”
Oy : 0-Puan : 0
+ -
Salgın hastalıkla mücadele sürecinde öğrencilerin evde eğitimleri devam etti. Bu süreçte MEM "Öğretmenim Yanı Başımda" projesi ile okullardaki öğretmenler ile birlikte tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi ve velilerle güçlü işbirliği kurularak, okul-toplum birlikteliğinin sağlanması, sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve salgına karşı duyarlı bir şekilde mücadele edilmesi amaçlandı.
Proje kapsamında öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencileri ve velileri belirli aralıklarla arayarak destek verdiler.
Yine proje kapsamında öğretmenler, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerle ders işlemeye devam ettiler.
Gerek EBA üzerinden canlı ders uygulamaları ile gerekse farklı programlar kullanılarak eğitim öğretimin devamlılığı sağlandı. Evinde bilgisayarı, televizyonu olmayan öğrencilere bilgisayar desteği de verildi.
 
Bu süreçte; 8. ve 12. sınıfta okuyan öğrencilere gönüllü öğretmenlerin katılımı ile yürütülen proje kapsamında ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencilerine yönelik yaprak testler hazırlandığı, internet site üzerinden erişime açıldığı belirtilerek; dijital ortamda okulların aracılığıyla öğrencilere ulaştırıldığı ifade edildi.
Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından her sınıf seviyesinde, her dersten işlenen ve işlenecek konuları kapsayacak şekilde Kazanım Tarama Testleri hazırlandığı; Ölçme Değerlendirme Merkezinin web sayfasında "Kazanım Tarama Testleri" alanında yayınlandığı açıklandı.
Bakanlık tarafından hazırlanan soru paketlerinin basıldığı,internet erişimi olmayan dezavantajlı öğrencilere okulların ve öğretmenlerin aracılığı ile ulaştırıldığı dile getirildi.
 ÖĞRENİM YANIBAŞIMDA
Yine “Öğretmenim Yanı Başımda Projesi” kapsamında bazı gönüllü öğretmenler, yapılan canlı ders ve diğer uygulamalara imkânsızlıklar nedeniyle katılamayan öğrencilere GEZİCİ KÜTÜPHANE mantığı ile rehberliğini yaptıkları öğrencilere ev ev kitap dağıtımını gerçekleştirdiler.
Özellikle LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere sorular hazırlayarak, evlerine ulaştırdılar.
Rehber öğretmenler, uzaktan eğitim döneminde takip ettikleri problemli öğrencilerle sürekli irtibat halinde kalırken, tüm öğrenci ve velilerin okul rehber öğretmenine her an ulaşabilecekleri Psikososyal Destek sistemi kuruldu.
Öte yandan çalışma kapsamında, psikolojik destek almak isteyen öğretmen, öğrenci, veli ve tüm vatandaşlara verilen hizmet devam ediyor.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.