Bugün 05 Temmuz 2020 Pazar
Corana Virüsün İlaci “yumurta”
*CORONA’NIN İLACI:YUMURTA,Beyaz et,Balık”
 Corana VirÜsÜn Ä°laci “yumurta”
Oy : 0-Puan : 0
+ -
“YUMURTA” DOĞAL MİNERAL
Tüm dünyada ışık hızıyla yayılan, 160 ülkede görülen ve hayatını kaybedenlerin binlerle ifade edildiği Corona virüs salgını ile ilgili aşı ve ilaç bulma çalışmaları sessizce devam ederken koronavirüse karşı bağışıklık sistemini koruyan gıdaların tüketilmesinin hayati önem taşıdığı açıklandı.
Yetkililer, Corananın ilacı olarak”Yumurta, beyaz et ve balık tüketiminin önemini üzeride dururken özellikle yumurtanın ‘tam bir doğal mineral olduğu” açıklandı.
Koronavirüse karşı insan vücudunun bağışıklığını arttıran balık, yumurta ve beyaz et Türkiye'nin üretiminde güçlü olduğu, net ihracatçı olduğu gıda ürünlerinin başında geliyor.
Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, beslenme ile ilgili uzmanların corona virüse karşı tüketilmesi gereken gıdalar olarak balık, yumurta ve beyaz et tüketmeyi tavsiye ettiğine dikkati çekti.
"Türkiye'yi aylarca besleyecek levrek, çipura ve alabalık başta olmak üzere balık, yumurta ve beyaz et üretimimiz var" şeklinde konuşan Kızıltan, "Vatandaşlarımızın panik yapmasını gerektirecek bir durum yok. En ekonomik şekilde halkımıza balık, yumurta ve beyaz et sunmaya devam edeceğiz" dedi.
BALIK BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR
Balığın içeriğinde bulundurduğu Omega 3 yağ asitlerinin kötü kolesterol denilen LDL kolesterolü düşürücü etki göstererek kalp sağlığını koruduğu bilgisini veren Kızıltan, balığın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, kandaki yağ düzeyinin dengelenmesini sağladığını anlattı.
YUMURTA DOĞAL MİNERAL, vitamin, yağ ve protein kaynağı
'Yumurta doğal mineral, vitamin, yağ ve protein kaynağıdır' diyen Kızıltan, 'Yumurtanın hem beyazı hem de sarısı besinler açısından zengindir. Tek bir yumurta A, B5, B12, B2, B6, D, E ve K vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, çinko, fosfor, selenyum ve folat içerir. Prof. Dr. Canan Karatay ve tüm uzmanlar bu süreçte yumurta tüketimini arttırmayı tavsiye ediyor' diye konuştu.
Dar gelirli vatandaşların erişebildiği en uygun fiyatlı ve besleyici özelliği yüksek gıda ürünlerinin başında tavuk ve hindi eti geldiğine dikkati çeken Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan tavuğun ve hindi etinin faydalarını ise şöyle özetledi:
'Beyaz et değerli bir çinko kaynağıdır. Çinko, optimal bağışıklık fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olur ve yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Yüksek kaliteli beyaz et proteininin, yaşlandıkça meydana gelen kas kaybını, diğer protein kaynaklarına göre daha etkin bir şekilde önler. Beyaz et, bebeklerde fetal dönemden başlayarak, çocukluk ve gençlik çağlarında beyin gelişimini ve sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlayan B12 vitaminin tek doğal kaynağıdır. Son dönemde elde edilen sağlam kanıtlar, beyaz et proteininin sağlıklı kardiyovasküler fonksiyonların korunmasına yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
hayri sevehcan20.06.2017-08:11:36 Haberden anladığım Yumurta ve Balığın bağışıklık sisteminde etkili olduğu.Yumurtayı duyduğum ve bu haberi okuduğum da iyi olmuş.Köy Yumurtası ne demek bununla ilgili de bir haber yaparsanız sevinirim.
kahraman vural20.06.2016-21:29:40 doğal mineral yumurta. Bu haber benim için iyi oldu. ben daha fazla tüketeyim bari.
elmas şahin20.06.2016-21:24:39 Yumurtanın bu kadar önemli olduğunu öğrenmem benim için iyi oldu. Bir anne olarak. Ben İzmir'den sitenizi takip ediyorum. Bu haber sayesinde çocuklarıma daha rahat ve güvenle yumurta yedireceğim. Bu haber bizim için referans oldu. Kılıçlar Yumurta yazısı var. kılıçlar Yumurta sanıyorum Düzce'de. Peki bu marka ürün yumurta Ege tarafında marketlerde var mıdır.Dikkatimi çektiği için sordum. Saygılar.
emrah karaali20.06.2016-21:20:09 Yumurtanın bu kadar önemli bir gıda olduğunu beyaz et ve balığın da önemini daha iyi anladım. Bunu paylaşın ki herkes öğrensin. Objektif'e teşekkür ediyorum. Şunu da merak ediyorum : Gezen tavuklardan ve gezen tavuk yumurtalarından bahsediliyor. Bunu da yetkililere sorar mısınız? Farkı nedir farkı var mıdır?
1

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.