Bugün 05 Temmuz 2020 Pazar
“akyol’un Yaşam Öyküsü”bayram Gazetesi’nde..
*Erol Tayhan “Avni Akyol’un İlginç Yaşam Öyküsü”nü Bayram Gazetesi’nde yazdı.
 “akyol’un YaÅam ÖykÜsܔbayram Gazetesi’nde..
Oy : 0-Puan : 0
+ -
*TGF’nin “ANADOLU BAYRAM” GAZETESİ ÇIKTI
DÜZCE (Objektif Ajans)-Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) dini bayramlarda geleneksel olarak Türkiye genelinde yayınladığı Anadolu Bayram Gazetesi bu Ramazan bayramında da çıktı.
TGF Anadolu Bayram Gazetesi’nin manşetinde Anadolu basınının yaşadığı sorunlar yer aldı. Tamamı renkli yayınlanan Anadolu Bayram gazetesinde Milli Eğitim ve Kültür eski Bakanı Bolu eski Milletvekili Düzceli Avni Akyol’un hayatından kesitlerin yer aldığı “Avni Akyol’un İlginç Yaşam Öyküsü” başlığıyla yayınlanan bir haber dikkat çekti.Haber Bayram Gazetesi’nin birinci sayfasında yer aldı.
AVNİ AKYOL  UNUTULMADI
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan’ın kaleme aldığı haberde iki oğlunu da bulaşıcı hastalıktan kaybeden, ardından büyük emeklerle kurduğu Vakıf binasının da 1999 Düzce Depremi’nde yerle bir olmasının ardından büyük üzüntü yaşadığı vurgulandı.Haberde Akyol’un en çok önemsediği Düzce’nin il olduğu günü görmeden vefat ettiği yazıldı.
Avni Akyol’un “Mikrobiyoloji Uzmanı” olma hayaliyle ABD’de eğitim gören ikinci oğlu Dr. Ümit Yaşar Akyol’un vefatı ve ardından Gerede’de Anap eski ilçe başkanının vefat eden genç bir oğlunun cenazesi esnasında Gerede’de yaşadığı üzüntüden kalp krizi geçirmesi üzerine tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Milli Eğitim ve Kültür eski Bakanı Bolu eski Milletvekili Düzceli Avni Akyol’un ilginç yaşam öyküsünü ülkede dikkatle ve ilgiyle takip edildi.
TGF  BAŞKANI KARACA “BASIN YOĞUN BAKIMDA”
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın “ANADOLU BASINI YOĞUN BAKIMDA” başlığıyla manşetten verdiği açıklama büyük ilgi gördü.
Genel Başkan Karaca, “Bayram Gazetesi”nin hem mesleki hem de ülkemizin gündemini belirlediğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
ESRA VURAL20.06.2010-18:46:28 Çok ilginç bir öykü. bakanlık yaptığı dönemden biliyorum sayın merhum bakanı. Ama ne acılar çekmiş daha yeni tanıdık. İki evlat ve bir büyük bina ve vakfın depremde yerle bir olması. sonra aynı partiden ilçe başkanının oğlunun cenazesinde patladı. Yüreği dayanamadı. Allah rahmet eylesin.
1

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.