Bugün 26 Şubat 2021 Cuma
“mavi Marmara”da Erbakan..!
“Mavi Marmara”da Erbakan..!
 “mavi Marmara”da Erbakan..!
Oy : 32-Puan : 98
+ -

Zalim İsrail güçlerinin Filistin'e yardım götürmek isteyenlere yönelik gerçekleştirdiği katliamın üzerinden 10 yıl geçerken Mavi Marmara'da Erbakan Hoca'ya dair çok önemli detaylar bulunuyor.

İşgalci siyonist İsrail rejimi güçlerinin, Gazze'ye yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine yönelik gerçekleştirdiği saldırının üzerinden 10 yıl geçti. Mavi Marmara gemisine uluslararası karasularında vahşice saldıran işgalci İsrail güçleri, saatlerce süren katliamda 10 Müslüman kardeşimizi şehit etmişti.

Filistin davasına, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne ve Siyonist işgale karşı direnişe destek için yola çıkan Mavi Marmara, Filistin direnişinin en önemli sembollerinden biri haline geldi. İslam ümmetinin onuru ve gururu olan Mavi Marmara'da Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'ya dair çok önemli detaylar da bulunuyor.

MAVİ MARMARA ERBAKAN HOCA'NIN TEŞVİKİ İLE HAZIRLANDI

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, TVNET'te "Büyük Türkiye İdealine Adanan Ömür: Necmettin Erbakan" adıyla yayınlanan belgeselde Mavi Marmara Özgürlük Filosu'nu Erbakan Hoca'nın teşviki ile hazırladıklarını açıklamıştı.

Filo hazırlama niyetleri olsa da hazırlıkları ihmal ettiklerini dile getiren Yıldırım, “Hoca'nın uyarısı bizi tekrar harekete geçirdi. Mavi Marmara'ya İslam dünyasındaki en büyük desteği Erbakan Hocamız topladı” demişti.

Yıldırım, konuya ilişkin olarak, "Erbakan hoca bir gün Allan Bilal isimli bir Filistinli vatandaşı yanımıza yolladı. Allan bize gelmeden önce rahmetli Hocam'a gitmiş Gazze'de durumun çok zor olduğunu bir filonun düzenlenmesi gerektiğini söylemiş. Hocamız da bunu yapsa yapsa İHH yapabilir demiş. Tabii biz o ara bir filo hazırlığındaydık ama ihmal etmiştik. Hoca'nın o uyarısı bizi tekrar harekete geçirdi. Mavi Marmara'ya İslam

dünyasındaki en büyük desteği Erbakan Hocamız topladı” ifadelerini kullanmıştı.

"GEMİYE BİNMEYİ ÇOK İSTEMİŞ ANCAK RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE BUNA İMKAN BULAMAMIŞ"

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara’dayken Erbakan Hoca’nın kendilerini hiç boş bırakmadığını kaydetmişti. Erbakan Hoca’yı hep yanlarında hissettiklerini belirten Yıldırım, “Yaptığımız 7 saatlik canlı yayın sırasında Rahmetli Hoca bizi aradı. Sesi titriyordu, bize dua etti. Onun bu telefonundan sonra kalbimize bir ferahlık geldi” demişti.

Milli Görüş lideri Erbakan Hoca’nın Mavi Marmara’ya katılmayı istediğini de öğrendiklerini dile getiren Yıldırım, Hocayı tanıyorduk, elinde imkân olsa kendisi de gemiye katılırdı. Olaydan sonra öğrendik ki, gemiye binmeyi çok istemiş ancak rahatsızlığı nedeniyle buna imkan bulamamış” diye konuşmuştu.

Milli Gazete İnternet Haber Merkezi | Bekir Sıtkı ŞİRİN

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
kerem tufan20.05.2031-18:21:02 Bu insanların değeri ölünce anlaşılıyor ya buna kahrediyorum. Erbakan Hocam hakkını helal et. Seni anlamdılar seni anlayamadık. mekanın cennet olsun.
1

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.