Bugün 23 Eylül 2020 Çarşamba
Süleyman Doğan’ın Kitapları Büyük Ilgi Görüyor.
Süleyman Doğan’ın kitapları büyük ilgi görüyor.
 SÜleyman Doğan’ın Kitapları BÜyÜk Ilgi GÖrÜyor.
Oy : 13-Puan : 41
+ -
“HAYATI GÜZELLEŞTİREN HİKAYELER”
Erol TAYHAN(Düzce Objektif)-Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Doğan tarafından kaleme alınan “Hayatı Güzelleştiren Hikayeler” isimli kitap Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık (KDY) tarafından neşredildi. Birbirinden güzel 63 hikayenin yer aldığı kitap hakkında bilgi veren Süleyman Doğan, “İnsanların okurken gülmesi, gülerken sevinmesi ve sevinirken düşünmesi gerekir. Her hikayenin aslında ayrı bir hikayesi var. Bu hikayeler ile insan empati duygusunu geliştirebilir. Bendeniz bu hikayeler ile kendimize ve topluma bir ayna tutmak istiyorum” dedi.
SÖZ VARDIR PİŞİRİR AŞI!
Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık tarafından yayınlanan kitabın tanıtım yazısında şu önemli ve faydalı bilgilerin altı çiziliyor: “ Söz vardır kestirir başı, söz vardır pişirir aşı. Göz vardır gönüller yıkar, göz vardır kalpleri yapar. Söz ile gözün kesiştiği noktada eylem vardır. Doğru ve düzgün hal ve hareketlerimiz bu eylemleri oluşturur. İnsanoğlu söylem ve eylemi ile insanlar için faydalı işler yaparsa, o zaman ölmez eserler bırakabilir. İşte bu satırlar da böylesine bir düşüncenin eyleme dönüşmesidir.”
OKUMA SEVGİSİNİ AŞILAMALIYIZ!
Kitaplar ile okuma zevkini ve sevgini aşılamamız gerektiğinin altını çizen yazar ve akademisyen Doç.Dr.Süleyman Doğan, “Baş döndürücü gelişim ve değişimi de dikkate alarak çocuklarımıza okuma sevgisini aşılamak en önemli görevlerimizden biridir. Ancak; böylesine bir dünyada insanları okumaya teşvik etmek, okunması için bir şeyler kaleme almak hem yazan için hem de okuyucu için zor olsa gerek.”
DÜŞÜNMEK VE HAREKETE GEÇMEK!
İnsanın düşünmesi ve kendi iradesini düzgün kullanarak iyiye varacağını belirten Yazar Doç.Dr. Süleyman Doğan, “Önce düşünmeli sonra harekete geçmeliyiz. Bu kitapta amaç, bazen güldürmek, bazen hüzünlendirmek ama hepsinden öte insanları düşünceye sevk etmektir. Çünkü düşünce olmazsa yeniliklere karşı değişim de olmaz. Değişimin olmadığı yerde durgunluk, atalet ve tembellik vardır. Bu durum insanı karamsarlığa götürür. Hikayelerin hepsinin ibret alınacak ve ders çıkartılacak bir yönü var. Hikayeleri okurken her günümüzü yeniliklerle dolu bir gün olarak düşünürsek en azından mutlu olmak için bir yol bulmuş oluruz. Birbirinden güzel 63 hikayeyi bu kitapta okuyacak ve okumanın tadına varacaksınız” diyor.
Kitapta yer alan hikayelerden biri:
SU, ATEŞ VE AHLAK
Su, ateş ve ahlak dostluk kurmuşlar; dolaşırlarken birbirlerini merak etmeye başlamışlar.
Suya sormuşlar, “Kaybolursan seni nasıl bulacağız?”
Yanıt, “Nerede bir şırıltı, çağıltı duyarsanız ben oradayım.”
Ateşe, “Seni yitirirsek ne yapalım?”
Ateş, “Bir duman gördüğünüz yerde ben varım.”
Sıra ahlaka gelince, cevap şu olmuş:
“Beni kaybederseniz, bir daha kesinlikle bulamazsınız!”
 Kitabı Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılığın www.kitapyurdu.com adresinden temin edilebilir.
 
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.