Bugün 23 Eylül 2020 Çarşamba
“bahçeli İktidara Yine İstikamet Çiziyor.”
“BAHÇELİ İKTİDARA YİNE İSTİKAMET ÇİZİYOR.”
 “bahÇeli  Ä°ktidara Yine Ä°stikamet Çiziyor.”
Oy : 17-Puan : 52
+ -
Ahmet Davutoğlu’ndan Bahçeli'nin teklifine tepki!
MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, milletvekili verme iddialarına karşılık ‘süre’ önerisine Ahmet Davutoğlu’ndan eleştiri geldi.
CHP’nin yeni kurulacak partilere vekil verme tartışmaları sürerken, kulislere MHP'nin siyasi partiler ve seçim kanunlarına ilişkin yürüttüğü çalışmada, partiler arasındaki transferlere ‘süre sınırı’ konulmasını planlandığı yansımıştı. MHP’nin aklındaki plana göre, bir milletvekili seçildiği partiden başka bir partiye seçim öncesi geçemeyecek.
MHP lideri Bahçeli bugün yaptığı açıklamada da, vekil transferini ‘siyasi kalpazanlık’ olarak nitelendirdi. 19 Mayıs’a ilişkin mesajlar veren Bahçeli, “Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine bel bağlayanların Gazi Meclisi'mizin saygınlığına gölge düşürme çabaları Türkiye'nin ayak bağı ve ağır yüküdür” ifadelerini kullandı.

"SİZE BİRKAÇ GÖMLEK FAZLA GELİYOR"

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘vekil transferi’ konusuna değindi ve AKP-MHP blokunu eleştirdi. “Anlaşılan bu ülkeyi yönetmenin ciddiyeti ve sorumluluğu size birkaç gömlek fazla geliyor” diyen eski başbakan, şunları kaydetti:
“Sıkıştığınız her konuda çözümü ya kuralları değiştirmede, ya hile yapmada ya da adaletten uzaklaştırmada buluyorsunuz.Sayın Bahçeli yeniden erken seçim gündeminin oluşmasına yol açtı.Sayın Erdoğan’dan bir tepki gelmemesi, Bahçeli’nin gündeminin iktidarın gündemi olabileceğini  gösteriyor.Bahçeli iktidara yine istikamet çiziyor.”
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.