Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
Macarlarin Gösterdiği Tavri Gösterin
MACARLARIN GÖSTERDİĞİ TAVRI GÖSTERİN
 Macarlarin GÖsterdiği Tavri GÖsterin
Oy : 0-Puan : 0
+ -

Gazeteci Kurdaş'tan Türk vekillere çağrı!

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Milli Gazete'nin 11 Mayıs'taki baskısında işlenen 'İstanbul Sözleşmesi' üzerinden TV5'te değerlendirmelerde bulundu.

 

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Milli Gazete'nin 11 Mayıs'taki baskısında işlenen 'İstanbul Sözleşmesi' üzerinden TV5'te Bilali Yıldırım'ın 'Buyurun Başlıyoruz' programında değerlendirmelerde bulundu.

'İstanbul Sözleşmesi'yle Türk aile yapısında ciddi bir bozulma yaşandığını ifade eden Kurdaş, sözleşmenin bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YERLİ VE MİLLİ DEĞİLDİR"

Macaristan kamuoyunun bile sözleşmeye itiraz ettiğini söyleyen Kurdaş, "Geçtiğimiz hafta Macaristan parlamentosunda bu konu gündeme getirildiğinde İstanbul Sözleşmesi'ne karşı Macar kamuoyu güçlü bir duruş sergiledi. Macar aile yapısını yıkıcı olduğunu ifade edilen bir deklarasyon kabul edildi. Dikkat edin Macaristan'ın aile yapısını bozucu bir deklarasyon ilan edidi" dedi.

İstanbul Sözleşmesi'nin yerli ve milli bir metin olmadığını kaydeden Kurdaş "İstanbul Sözleşmesi İstanbul'a ait değil, Türkiye'ye ait bir sözleşme değil. Yerli ve milli bir sözleşme değil. Bizim hazırladığımız ve bizim dünya ülkelerine kabul edin dediğimiz bir sözleşme değil. Her şeyi yerli yerine koyalım. İstanbul Sözleşmesi adı altındaki metin, Avrupa Konseyi sözleşmesidir, Avrupa Konseyi'nin metnidir. Bu metin bütün Avrupa ülkelerine ve dünya ülkelerine takdim ediliyor. Aileyi bir şekilde dönüştürmek, aile anlayışını yıkmak ve boşanmaları arttırmak üzerinden sonuç olarak kapitalist tüketime katkıya neden olacaktır" diye konuştu.(Kaynak:Milli Gazete)

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.