Reklamı Geç
İLAN KURUMU
Bugün 31 Mart 2020 Salı
Gida Denetim Seferberliği Gerçekleştirildi
GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 Gida Denetim Seferberliği GerÇekleÅtirildi
Oy : 1-Puan : 1
+ -

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan "Gıda Denetim Seferberliği" kapsamında bir hafta boyunca gıda kontrolleri gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek; "Bakanlığımız, İl Müdürlükleri kanalı ile ülke genelinde gerçekleştirdiği gıda denetimleri ve alınan numunelerin yaptırılan analiz sonuçlarını değerlendirmiş olup, olumsuzlukların yoğunlaştığı ve halkın en çok tükettiği gıda sektörlerine yönelik denetimleri arttırmıştır. İlimizde de bu kapsamda 17-22 Şubat 2020 tarihleri arasında 790 gıda işyeri denetimi gerçekleştirilmiştir.

Yapılan denetimlerde olumsuzluğu tespit edilen 5 işyeri hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Denetimlere rutin olarak devam edilecek olup, vatandaşların gıda alırken, etiketinde belirtilen muhafaza koşullarında satışa sunulan Bakanlığımızdan onay/kayıt almış denetimli firmaların ürettiği orijinal ambalajı açılmamış son tüketim tarihi geçmemiş gıdaları fatura/fiş belgeleri ile almaları ve gıda   ile ilgili şikayetlerini Bakanlığımızın ALO 174 Gıda Hattına bildirmelerini gerektiğini" ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Hüseyin Denizgez Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.