Bugün 23 Eylül 2020 Çarşamba
“gelecek P.” Kuruculari Tgc’de
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gelecek Partisi kurucuları Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 “gelecek P.” Kuruculari Tgc’de
Oy : 8-Puan : 29
+ -
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş’in konuk ettiği Gelecek Partisi heyeti içinde Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, kurucular kurulu ve parti yönetim kurulu üyeleri Nihal Olçok ve Recep Varol yer aldı.
Ziyarette Gelecek Partisi’nin programı hakkında bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Selim Temurci, demokrasinin gelişmesi için herkese düşen görevler olduğunu, partilerinin bu amaçla kurulduğunu söyledi. Teşkilatlanma sürecini en kısa sürede tamamlayacaklarını belirten Selim Temurci, medyanın sorunlarının çözümü için meslek kuruluşlarıyla görüşmeleri sürdüreceklerini vurguladı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ise görüşmede ülkede demokrasinin bütün kurum ve kurullarıyla en kısa sürede işler hale getirilmesinin zorunluluğuna işaret ederek “Aslında eleştirel gazeteciliğe en çok iktidarın ve siyasetçilerin gereksinimi var. Günümüzde basın sektöründe 11 bin 157 gazeteci işsiz. 12 bine yakın açılmış dava var. Cezaevinde 91 gazeteci var. Bütün bu ayıpları ortadan kaldıracak unsur demokrasidir” diye konuştu. 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.