Bugün 24 Şubat 2020 Pazartesi
Mhp’den “birol Şahin’e İhraç”
KAYNAŞLI BELD. BAŞK. ŞAHİN “MHP’DEN İHRAÇ ALDI”
 Mhp’den “birol Åahin’e Ä°hraǔ
Oy : 4-Puan : 18
+ -

KAYNAŞLI BELD. BAŞK. ŞAHİN “MHP’DEN İHRAÇ ALDI”

 

MHP'li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, sosyal medyadan "Filenin Sultanları" ile ilgili yaptığı paylaşım yüzünden MHP belediye başkanları listesinden çıkarıldı.

 

Konu ile ilgili açıklama MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'dan geldi. Durmaz sosyal medya (Twitter'dan) yaptığı açıklamada şunları kaydetti:"Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında, yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla , Kaynaşlı Bld Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür..Kamuoyuna saygıyla duyurulur..."

 

"AÇILIP SAÇILACAKSIN, KENDİNİ TEŞHİR EDECEKSİN"

Düzce’nin Kaynaşlı İlçe Belediye Başkanı Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Almanya'yı yenerek Tokyo'da olimpiyatlara katılma hakkını elde etmesinin ardından yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil."

 

Kamuoyunda dikkat çeken bu paylaşımın ardından Şahin, kendisini "Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram" sözleriyle savunmuştu.

MHP İL TEŞKİLATI TOPLANIYOR

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in MHP ile bağının kesildiğinin MHP Genel Merkezi tarafından açıklanmasının ardından MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu MERKEZ TV’nin sorusu üzerinekonuyla ilgili olarak son durumu değerlendirmek için acil olarak toplantı kararı aldıklarını belirterek : “buradan çıkacak karar hem Genel Merkeze gönderilecek hem de kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi

MHP Düzce İl Başkanı Caboğlu, partinin milli şuara bakış açısının net olduğunu belirterek “Teşkilat olarak tahkikat için harekete geçildi. Bizim MHP olarak milli şuur ile ilgili tavrımız bellidir. Buna aykırı bir durum söz konusu olduğunda da gereken yapılır. Genel Merkezimiz zaten tasarrufunu ortaya koymuştur. Bizde İl Yönetimi olarak acil bir toplantı tertip ettik. Konu ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.