Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
“kamyoncu Kooperatifleri Eriyor”
MHP’Lİ ÜMİT YILMAZ TBMM’DE KONUŞTU
 “kamyoncu Kooperatifleri Eriyor”
Oy : 4-Puan : 12
+ -

MHP’Lİ ÜMİT YILMAZ TBMM’DE KONUŞTU

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, kamyoncu esnafının sıkıntılarını mecliste dile getirerek “Kamyoncu kooperatifleri eriyor” diyerek kamyoncuların sorunlarına çare olunmasını istedi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz,geçtiğimiz günlerde “SS Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi”ni ziyaret etmiş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini ziyareti esnasında kamyoncu esnafının dert ve dileklerini dinlemişti.

MHP Milletvekili Yılmaz bu görüşmelerin ardından TBMM’de yaptığı konuşmada kamyoncu esnafının rekabet gücünü kaybetmek üzere olduğunu belirterek “taşıyıcılar kooperatiflerinin 2019'dan itibaren üye sayıları yarı yarıya azalmıştır” diyerek başladığı konuşmasanı şu sözlerle sürdürdü:

“KAMYONCU ESNAFI ERİYOR”

“Son günlerde yaşanan, ekonomik sıkıntılarla boğuşan ve ayakta kalmaya çalışan kamyoncu esnafı, yeterli teşviklerin yapılmaması, ödemek zorunda kaldıkları yüksek oranda trafik cezaları, köprü ve otoban geçiş ücretleri gibi giderlerdeki artışların yanı sıra, büyük lojistik firmalarıyla mücadele gibi sebeplerle rekabet gücünü kaybederek faaliyetini sonlandırmak zorunda kalmaktadır.

Bu çerçevede, taşıyıcılar kooperatiflerinin 2019'dan itibaren üye sayıları yarı yarıya azalmıştır. Ülkemizin çağın gerektirdiği dijital platforma geçişi, iş ve çevre güvenliği açısından verilerin biriktirilmesiyle yapılacak düzenlemelerin sağlayacağı fayda ortada olmakla birlikte yeni düzenlemeler ve geçiş süreçlerinin hâlihazırda zorlukla ayakta kalmaya çalışan şoför esnafımızı mağdur ettiği görülmektedir,”

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.