Bugün 24 Şubat 2020 Pazartesi
Ak Parti Gazetecileri “dinledi”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri çerçevesinde Ak Parti Düzce İl Teşkilatı basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
 Ak Parti Gazetecileri “dinledi”
Oy : 0-Puan : 0
+ -

“SORUNLAR MASAYA YATIRILDI”
AK Parti Düzce İl Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda basın mensuplarının sorunları ve çözüm önerileri dile getirildi. AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan başta olmak üzere Düzce’de görev yapan yerel ve yaygın medya ve ajans temsilcileri ile kahvaltı sonrası basının genel anlamdaki sorunları dinlendi.
Ak Parti İl başkanı Mustafa Keskin açılışta yaptığı konuşmada “her an bizimle olan bizim sesimiz olan gazetecilerin gününü kutluyorum” diyerek başladığı konuşmasına her zaman sizinle beraberiz sizin sıkıntılarınızı çözmeye talibiz diyerek gazetecilere moral verdi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de günün anlamı üzerinde durarak “bugün sizleri dinlemeye geldik” diyerek gazetecilerin sorunlarını dinlemek istediğini söyledi.
DGC BAŞK. TAYHAN:“BİZİ ANLAMAK İSTEMİYORLAR”
Düzce Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, 10 Ocak’ta düzenlenen her türlü davete iştirak etmeye çalıştıklarını belirterek “bizim bizi anlayanlara ihtiyacımız var. Ciddi sıkıntılarımız var. Her oturumda dile getiriyorum ancak çözüm konusunda hiçbir mesafe alınmıyor. Gazetecilere verilen serbest ulaşım kartlarının da iptal edilmesi ve sürücüler tarafından gazetecilere ‘kara listedesiniz’ denilmesi hakarettir. Ayıptır yazıktır” dedi
Daha sonra söz alan basın mensupları belediyenin ilanlar konusunda sıkıntıda olan yerel medyaya destek çıkmasını istediler.
Düzceli gazetecilerin sorunlarının dinlendiği toplantıda Başkan Özlü, basın mensuplarının taleplerini tek tek not alarak çözüm konusunda çalışma yapacaklarını dile getirdi.


AK PARTİ İL BAŞKANI KESKİN’DEN “STEM”
AK Parti İl başkanı Keskin’de yaptığı konuşmada bazı yayın organlarında kendilerine sorulmadan sarf edilen sözlerin kendilerini üzdüğünü dile getirerek "Ağzımızdan Çıkmayan Şeylerin Yazılmasına Üzülüyoruz.Yaklaşık 1 yıl oldu, daha önceden de çalışmıştık. Düzce’de yapılanlarla yapılamayanlarla, bizim eksiklerimizi hatalarımızı öğreniyoruz, burada tek bir önemsediğimiz şey var. Bizim ağzımızdan çıkmayan, muhatapların ağzından çıkmayan düşünceleri yorumlayarak basına taşımak doğru değil.Biz bunu kabul edemeyiz. Ne olursa olsun her soruya hazırlıklıyız. Belediyemiz ile ilgili vekillerimizle ilgili her türlü soruya cevap verebilirim. Hiçbirimiz dört dörtlük insanlar değiliz. En azından hem televizyonlarda gazetelerde medyada bize sorulmadan yazılanları okuyunca üzülüyoruz" dedi.

Son günlerde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile CHP’li Mahmut Tanal’ın son günlerde atışması üzerine AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in sessiz kalması konusunda sorulan soru üzerine “Kendisini Ciddiye almıyorum” diyen Keskin; "AK Parti olarak her söylenene cevap verirsek iş yapamayız" dedi.

Mahmut Tanal’ı ciddiye almıyoruz. Duyduğumuz herşeye çok değerliymiş gibi cevap veremeyiz. Sonuçta Düzce’de CHP’nin de Mahmut Tanal’ın da ne kadar değer gördüğü belli. Bizim herkese cevabımız var ama önem gördüklerimize cevabımız var. Danışma toplantılarımızda il toplantılarımızda cevap verilmesi gereken yerlere veriyoruz”şeklinde konuştu.
Keskin konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Düzce için çalışıyoruz. Mustafa Keskin, Faruk Özlü veya Ahmet Mehmet değil. Kişileri hedefe alan kişileri değerlendiren yazılardan ziyade Düzce’nin daha güzel olması için talepleri getirirseniz biz kendimizi gözden geçiririz.Zor şartlar altında görev yapıyorsunuz. Belediye başkanı olarak il başkanımız ile birlikte gereğini yapmaya çalışacağız" dedi.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Hüsnü OVALI Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.