Bugün 23 Eylül 2020 Çarşamba
“adigeler”in Dayanişma Günü
Düzce Adige Kültür Derneği tarafından, çevre illerden Adige derneklerinin de katıldığı 'tanışma ve dayanışma' etkinliği düzenlendi.
 “adigeler”in DayaniÅma GÜnÜ
Oy : 1-Puan : 1
+ -
Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Murat Seyok, gelenek ve kültür bağlarının etkinleştirilmesi ve güçlendirilmesi için dernekler arası dayanışmanın önemine dikkat çekti.
Düzce Adige Kültür Derneği ev sahipliğinde, Sakarya, Bolu ve İstanbul'da faaliyette bulunan Adige Dernek üyeleri Acaroğlu Restaurant’ta biraraya gelerek hem gönüllerince kültür ve folklör gösterisiyle mutlu oldular hem de hasret giderdiler.
ADIGELER’DEN BÜYÜK DAYANIŞMA
Çevre illerde bulunan dernek üyelerinin tanışma ve dayanışmasını amaçlayan etkinliğe büyük katılım oldu. Samimi bir ortamda geçen gece çocuk mızıka (pşıne) grubunun solosu ile başladı.Daha sonra Kabardey Balkar cumhuriyeti’nden gelen sanatçılar Terkul Astemir ve Teunik Albert akordeon ve şarkıları ile geceye renk kattılar. Gecenin sonunda ise Düzce'de kurulan ve Türkiye'de çeşitli organizasyonlara katılan 'İhtiyar Delikanlılar' Tleperuş dansı ile heyecanı zirveye taşıdılar.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
TSO
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.