Reklamı Geç
Pakmaya
Bugün 06 Ağustos 2020 Perşembe
Engelli Kardeşlerimiz Daima Baş Tacımızdır.
Engelli Kardeşlerimiz Daima Baş Tacımızdır.
 Engelli KardeÅlerimiz Daima BaÅ Tacımızdır.
Oy : 6-Puan : 18
+ -

İl Müftü Yardımcısı Derya Topalcık,Düzce İl Müftülüğüne bağlı Azmilli Mahallesi Yeni Camii Kız Kur’an Kursunda eğitim gören engelli öğrencileri ziyaret etti. Kurs Öğreticisi Meleknur Topal tarafından işitme engelliler için verilen işaret dili Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersine katıldı, öğrenciler ile sohbet etti.

Ziyarette Müftü Yardımcısı Topalcık, insanın en üstün varlık olduğunu hatırlatarak, “Allah insanı yaratırken eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır. Bu sebeple fiziki olarak insanda bulunan engel her ne olursa olsun insan olmasına engel teşkil etmeyecektir. İnsanın bu dünyada sahip olduğu engelinin uzuvlarındaki engel olmadığını, asıl engelin kalplerin görmemesi ve duymaması olduğunu Cenab-ı Allah Kur´an-ı Kerim´de ifade buyurmuştur. Eğer insanları anlayacak ve görecek derecede kalpte bir eksiklik hissediliyorsa, işte asıl engel o zaman başlar. Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır. Engellilere yönelik din hizmeti konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. ” diye konuştu.

Ziyaretinde engelli vatandaşların sorunları, beklentileri ve önerileri de dinleyen Topalcık, Kurs Öğreticisi Meleknur Topal’ı ve engellere rağmen Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için gayret sarf etmelerinden dolayı kursiyerleri tebrik ederek, başarılar diledi.

Ziyarete, İl Müftü Yardımcısı Derya Topalcık ile birlikte Raziye Begüm KYK Yurt Müdürü Hatice Şahin, Kur'an Kursu öğreticisi ve Manevi Danışman Gülkibar Kızılcaoğlu' da katıldı


Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.