Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’ Yapıldı.
Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’ yapıldı.
 DÜzce Diyanet GenÇlik Merkezi GÖrevlileri ÇalıÅtayı’’ Yapıldı.
Oy : 2-Puan : 5
+ -

Düzce il genelinde Müftülüğümüz tarafından hizmete açılan 34 adet Diyanet Gençlik Merkezi görevlilerinin katılımı ile ‘’Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’ yapıldı.

İl Müftüsü Hüseyin Can başkanlığında, İl Gençlik Koordinatörlerinde katıldığı çalıştayda, Diyanet Gençlik Merkezlerinde yapılan faaliyetler, gençlik çalışmalarında geleceğe yönelik planlamalar ve karşılaşılan problemler ile çözüm yolları konuşuldu. Ayrıca, liderlik ve takım çalışması, sosyal medya ve gençlik çalışmaları, bireysel ve grup görüşmelerinde yöntem ve teknikler, ergenlik ve gençlik psikolojisi, gençlik dönemi, gençler tarafından sıkça sorulan sorular ve cevaplama yöntemi, gençlerle iletişim ve gençlere ulaşma stratejileri gibi konularda ele alındı.

"Geleceğimiz Gençliğimiz"

‘’Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’nda İl Müftüsü Hüseyin Can, Diyanet Gençlik Merkezi Projesi hakkında bilgiler verdi.  Müftü Hüseyin Can, “Amacımız, gençlerin dini bilgilerini artırmak, milli ve manevi değerlerimize uygun sosyalleşmelerine imkân oluşturmak, gençleri cami ve din görevlileri ile buluşturacak örnek projeler üretmek, bu sayede doğru din eğitimi almış, ahlaklı, kendisine, ailesine, dinine ve vatanına faydalı bir gençlik oluşmasına katkı sağlamaktır.’’ dedi.

Çalıştayda, gençlik koordinatörleri ve din görevlilerine gençleri manevi hayatla birlikte geleceğe hazırlamanın yollarını da anlatan Müftü Hüseyin Can, "Gençlerin gönül dünyasına ulaşmalıyız. Gençlerin dilinden konuşmalı, Peygamberimizin tebliğ metodu ile yaklaşmalıyız. Onlarla arkadaş olmalı, oyunlarına katılmalıyız. Yaratılış gayemizden başlayarak dini mükellefiyetlerimizi aktarmalıyız. Gönüle ulaşmanın tek yolu gönülden olmaktır. Geleceğimiz gençliğimizdir.’’ dedi.

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.