Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
Kızılay Haftası Etkinlikleri
Kızılay Haftası Etkinlikleri
 Kızılay Haftası Etkinlikleri
Oy : 6-Puan : 18
+ -

Akçakoca'da, Osmaniye İlköğretim okulu ve Barboros lisesi öğrencileri Kızılay Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Kasım ayında birkaç gün kala gündeme gelen konulardan biri de Kızılay Haftası oldu. Her yıl ekim ayının son, kasım ayının ise ilk gümleri Kızılay Haftası etkinlikleriyle geçiyor. Peki Kasım ayında birkaç gün kala gündeme gelen konulardan biri de Kızılay Haftası oldu. Her yıl ekim ayının son, kasım ayının ise ilk günleri Kızılay Haftası etkinlikleriyle geçiyor.

29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde bulunan okullarda Kızılay Haftası kutlanmaktadır. Türk Kızılay’ı genel merkezi ve Türkiye genelinde tüm şubeleri tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan bu haftada Türk Kızılayı’nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılarak, Türk Kızılayı’na ve faaliyetlerine yönelik farkındalık yaratılmaktadır. Kızılay haftası kutlamaları kapsamında öncelikli olarak faaliyet alanlarına ilişkin yapılan çalışmalara ve ilkelere dair gençleri bilgilendirmek amacıyla okullarda tanıtımlar yapılmakta, Türkiye genelinde şiir, kompozisyon vb. yarışmalar düzenlenmektedir.

Akçakoca'da, Osmaniye İlköğretim okulu ve Barboros lisesi öğrencileri Kızılay Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Akçakoca Kızılay Şubesi başkanı Özkan Öztürk hafta sebebi ile çeşitli etkinlik düzenlediklerini bu etkinliklerden biride "Osmaniye ilköğretim okulu ve barboros lisesine 29 ekim 4 kasım kızılay haftası olması münasebetiyle okullarımıza kızılay haftasını tanıtır sunumlar icra edildi.Ögrencilerimize dış fırcası  ve Türk bayrakları kızılay bayrakları hediyeleri verildi."

Bu haber Editör Kaynağından Editör Hüseyin Denizgez Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.