Bugün 06 Temmuz 2020 Pazartesi
Sosyal Hizmet Kurumları İle İstişare Toplantısı Yapıldı.
Sosyal Hizmet Kurumları İle İstişare Toplantısı Yapıldı.
 Sosyal Hizmet Kurumları Ä°le Ä°stiÅare Toplantısı Yapıldı.
Oy : 0-Puan : 0
+ -

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetleri kapsamında, İl Müftülüğümüz ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlar arasında, sosyal hizmet kurumlarına yönelik dini danışmanlık ve manevi destek hizmetlerini geliştirmeye ve kurumlar arası iletişim bağını sağlamlaştırmaya yönelik istişare toplantısı yapıldı.

İl Müftülüğümüz, huzurevleri, çocuk evleri, kadın konukevi, hastaneler, cezaevleri gibi manevi rehberliğin ayrı bir önem taşıdığı alanlarda ve toplumun himayeye muhtaç kesimleri ile engellilere yönelik olarak yürüttüğü din hizmetlerinde, kurumlar arası koordinasyonla bu alanın gerektirdiği özellik ve duyarlılıklara uygun bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Bu bağlamda, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde sosyal hizmet kurumlarında yapılacak faaliyetleri değerlendirmek üzere, dini danışmanlık ve manevi destek hizmeti verecek Müftülüğümüz Aile Dini Rehberlik Bürosu din görevlileri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda sorumlu personel arasında istişare toplantısı yapıldı.

Müftülük toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Müftü Yardımcısı Derya Topalcık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Cemal Keskin, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu İl Koordinatörü, Neriman Çilingir Huzurevi, Muharrem Sancaklı Huzurevi. Çocuk Evleri Sitesi ve Fehmi Öney Çocuk Evleri Sitesi Müdürleri ile bu kurumlarda dini danışmanlık ve manevi destek hizmet verecek din görevlileri katıldı.


Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.