Bugün 06 Temmuz 2020 Pazartesi
Kardüz Yaylasi “aydinlandi”
KARDÜZ YAYLASI “AYDINLANDI”
 KardÜz Yaylasi “aydinlandi”
Oy : 0-Puan : 0
+ -

Batı Karadenizin en büyük yaylalarından Düzce’nin Gölyaka ilçe sınırları içinde yer alan 1.850 rakımlı Kardüz Yaylası’na uzun zamandır çalışması yapılan elektrik şebeke hattı nihayet tamamlandı. Konuyla ilgili gelişmeyi Gölyaka’nın önceki dönem belediye başkanı şu anda Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK)’unda görev yapan Bekir Akbulut tarafından yapıldı.

Konun netlik kazanması ve yüklenici firma SETA Elektrik’in işi zamanından önce teslim etmesi Kardüz’de şenlik havasında kutlandı.

4 Ekim.2019. Cuma günü Kardüz yaylasında cuma namazına müteakip şebekeye elektriğin verilmesi ile birlikte Kardüz Yaylası’nda adeta horon havasında yer yerinden oynadı. Yaylaya en yakın 6 köy halkı Kardüz’de toplanarak Cuma namazı sonrası dua ve niyazda bulunarak emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kardüz Yayla’sında Camii önünde toplanan köylülere hitap eden Gölyaka’ının önceki dönem Belediye Başkanı, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK)’unda görev yapan Bekir Akbulut, Kardüz’e enerinin gelmesinde büyük emeği geçtiğini ifade ettiği TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcısı Nihat Ismuk ve TEDAŞ Yatırımlar Daire Başkanı Yakup Ayan, Bölge Müdürü Tuncer Yeşilyurt, SEDAŞ CEO'su Dr. Necmi Odyatmaz yüklenici firma (SETA Elekrik) yetkilisi Selahattin Turan ve ekibi başta olmak üzere bugüne kadar Kardüz için çaba sarf eden Milletvekillerimize, Valilerimizi, kaymakamlarımıza ve belediye başkanlarına ve bölgenin muhtar ve köy halkına teşekkür ederek, Karadenizin en büyük yaylası Kardüz’ün elektiriğe kavuşmasının sevincini yaşadıklarını dile getirerek “enerjimiz hayırlı olsun” dedi.

“Kardüz’de bayram havasının yaşandığı açılış esnasında” EPDK’da görev yapan Bekir Akbulut, yüklenici firma yönetim kurulu Başkanı Selahattin Turan Seta Elektrik Genel Müdürü Özkan Turan, İş İnsanı Anap Bolu eski İl Başkanı Zekeriya Korkmaz, İGM eski Başkanı Şinasi Akbulut, Saçmalıpınar Köyü Muhtarı Sefer Ekşi, çevre köylerde ikamet eden çok sayıda vatandaşta hazır bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından program kemençe eşliğinde topluca horon çekilerek devam etti. Kutlamaların horon çekilerek gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettiği öğrenildi.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Erol Tayhan Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.