Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
‘düzce Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi’ Türkiye’de Bir Yıldız
Türkiye’nin İlk Dijital Diş Sağlığı Merkezi…
 ‘dÜzce Ağız Ve DiÅ Sağlığı Merkezi’ TÜrkiye’de Bir Yıldız
Oy : 6-Puan : 17
+ -
Düzce Valisi Sayın Dr.Zülkif DAĞLI’nın öncülüğünde İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ koordinasyonunda sağlık alanında yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Sağlık Bakanlığı 2023 hedefleri doğrultusunda yürütülen çalışmalara bir yenisini daha ekledi. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” alanında bir ilki gerçekleştirerek ilk Dijital Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi unvanını elde etti.
Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek bu unvanı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olma başarısını gösterdi.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi böylece dijital olma seviyelerinin uluslararası düzeyde derecelendirildiği bu süreçte başarısını bir kez daha belgelemiş oldu.
Süreçte yapılan iyileştirmeler arasında;
Kullanılan Hastane Bilgi Yönetim Sisteminde hasta güvenliğini arttıran uygulamaların yanı sıra hekimlere Klinik Karar sürecinde destek olması için çeşitli ekranlar oluşturuldu.
Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ilk kez “Hemşirelik Hizmetleri Birimi ” ilk kez oluşturuldu ve bu birimde kullanılmak üzere Tıbbi Cihaz temin edildi. Hemşirelik Hizmetleri ile hekimin gerekli görmesi halinde tüm yaşamsal bulguların ölçümlenerek kayıt altına alınması sağlandı.
Merkezde yapılan işlemlerden özellikle protez ve sterilizasyon uygulamalarının kesintisiz takibi için oluşturulan barkod sistemleri ile süreç gözlemleri netleştirildi.
E – Nabız kullanımına yönelik personele ve hastalara bilgilendirmeler yapılması yer aldı.
Yapılan tüm düzenlemelerinin ardından HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker KÖSE Başkanlığında HIMSS yetkililerince Başhekim Dt. Savaş AKÇA, İdari Mali İşler Müdürü Gürcan ÇİÇEK ve HIMSS Komitesinden bilgi alınarak yapılan yerinde değerlendirmede Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi “DİJİTAL HASTANE”unvanlı ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.