Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
“24 Temmuz Bayram Değil Dayanışma Günüdür”
“Basın Milletin Ortak Sesidir”
 “24 Temmuz  Bayram Değil DayanıÅma GÜnÜdÜr”
Oy : 7-Puan : 23
+ -
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan,24 Temmuz 1908 tarihinin “Basında Sansürün Kaldırıldığı Gün” olduğunu hatırlatarak “Bu günün anısına 24 Temmuz Gazetecilerve Basın Bayramı olarak kutlansa da gün bayram özelliğini yitirmiştir. Basının içinde bulunduğu olumsuz şartlar 24 Temmuz’un bayram özelliğini yok etmiştir. O yüzden 24 Temmuz Basın özgürlük ve Mesleki dayanışma günü olarak anılmalıdır.” dedi.
Halkımıza doğru haber doğru haber alma imkanı sağlayan ve düşünceleri başkaları ile paylaşma fırsatı sağlayan basın kuruluşları önemli bir toplumsal görevi ifa etmektedirler. Medya olmazsa haber yorum ve detayı milletin duyma görme ve işitme imkanı yoktur. O yüzden basın milletin ortak sesidir. Dilidir. Tercümanıdır. Aracıdır. Milletle basının arasının kesilmesi demek milletin kör sağır ve dilsiz kalması demektir.
Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir basın. Basına güven “basın meslek ilkelerine bağlı; kişisel hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık esasları içinde toplumda basına güveni artırmanın yanında, kamuoyunu yanlı ve yanlış yönlendirmenin önüne set olmak zorundadır. Toplumsal  değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin de korunmasının en büyük güvencesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatmada üstlendiği misyonu adeta özetlemektedir. Özellikle yerel basının can suyuna ihtiyacı vardır. Bu vesileyle bıkmadan usanmadan zor şartlarda büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Özgürlük ve Dayanışma Günü’nü gönülden kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum”
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.