Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
İto’ya Son Bakış
İto Tarih Oluyor
 Ä°to’ya Son BakıÅ
Oy : 6-Puan : 20
+ -
308 İşçi Kapıda..
Düzce'de uzun yıllardır hizmet veren emniyet İTO Kilit Fabrikası olarak bilinen ALLEGION Emniyet ve Güvenlik Sistemleri Fabrikası’nın kapanmasının ardından 308 işçi işsiz kaldı. İşçilerin fabrika önündeki endişeli bekleyişi sürerken işçiler haklarının verilmemesine tepki gösterdi.
Uzun yıllardır Düzce'de hizmet veren İTO Kilit Fabrikası Allegion şirketinin Türkiye'den çekilme kararı nedeniyle kapandı. Fabrikanın kapısına kilit vurulmasının ardından 30’u kadın olan 308 işçi  bir anda işsiz kaldı.
 Ani bir kararla işten çıkarılan 308 işçi fabrikasının kapısına dayanırken haklarının verilmediğini iddia eden işçiler fabrika yönetimine tepki gösterdi. İşçilerin protestoları nedeniyle fabrikada jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.
Mhp Milletvekili Ümit Yılmaz İşçilerle
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz konunun kendisine ulaşmasının ardından derhal fabrika önünde bekleyen işçileri ziyaret ederek sorun hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çalışma Bakan Yardımcısı ile de görüştüğünü belirten Yılmaz, gelişmeleri yakından takip edeceklerini de ifade etti.
İşçilerin fabrika önünde endişeli bekleyişi sürerken Türk Metal- İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi, Düzce'ye gelerek işçilere destek oldu. İşçilerin fabrika önündeki bekleyişi sürerken fabrika yönetimiyle görüşmelerin  yapılacağı öğrenildi.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.