Reklamı Geç
DÜZPAŞ
Bugün 21 Eylül 2019 Cumartesi
“pedofili” Çağımızın En Büyük Tehdidi
*MÜSİAD Kadın Grubu Başkanı Müge Öz:”Çocuklara Yönelik Şiddet ve İstismarı En Sert Şekilde Kınıyoruz”
 “pedofili” Çağımızın En BÜyÜk Tehdidi
Oy : 0-Puan : 0
+ -
*MÜSİAD Kadın Grubu Başkanı Müge Öz:”Çocuklara Yönelik Şiddet ve İstismarı En Sert Şekilde Kınıyoruz”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kadın Grubu Başkanı Müge Öz, son yıllarda gittikçe artan çocuk istismarı ve toplumda infiale yol açan Zümrüt Apartmanı kitabına ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.

Öz açıklamasındaPedofili’nintüm dünyanın önüne geçebilmek için mücadele verdiği, teknolojik gelişmeler ve kitle iletişim araçlarının yaygın kullanımı dolayısıyla baş edebilmenin son derece zor olduğu, toplumsal düzen ve huzur üzerinde oluşan, çağımızın en büyük tehditlerinden biri olduğunu dile getirerek “Ülkemizde devlet, yargı, sivil toplum kuruluşları ve toplum düzeyinde gelişen bilinç doğrultusunda önemli kazanımlar elde ediyoruz. Bu kazanımlarımızın, bilinçsizce ve sorumsuzca kalkışılan eylemler nedeniyle gölgelenmesine izin vermeyeceğiz.” Diyerek başladığı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

PEDOFİLİ BÜYÜK TEHDİT..

“Ülkemizde ve tüm dünyada, bu habis durumun tamamen ortadan kalkması için gösterdiğimiz çabayı artırarak sürdürmek, toplumun her bir ferdi olarak bizlerin asli ödevidir.

Abdullah Şevki tarafından yazılan ve çocuğa yönelik ağır cinsel istismar ifadeleri barındıran “Zümrüt Apartmanı” isimli kitap, öncelikle toplum vicdanı tarafından lanetlenmiş, yazar ve yayınevi sorumlularına yönelik yoğun bir kamuoyu oluşturulmuştur. Kitapta yer alan içeriğin, kabul edilmesi, hoş görülmesi imkânsızdır.

Yalnızca kendi çocuklarımızı değil, dünyadaki her bir çocuğu koruyarak, beden ve ruh bütünlüğünü gözetme sorumluluğunu taşıyan bizlerin, çocuğa yönelen tehditleri, hiçbir şekilde sineye çekmesi mümkün değildir. Bu sorumlulukla, söz konusu kitabı yazarak, pedofili başta olmak üzere çocuğa yönelik şiddet ve istismarı edebiyat  kisvesi altında dolaşıma sokan yazarı ve buna imkân sağlayanları, en sert şekilde kınıyoruz.”

 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.