Reklamı Geç
DÜZPAŞ
Bugün 21 Eylül 2019 Cumartesi
Sigortacılık Haftası Kutlandı
Sıhhat, Afiyet, Bolluk ve Bereket Dolu Hasarsız Günler Diliyorum”
 Sigortacılık Haftası Kutlandı
Oy : 0-Puan : 0
+ -
*TSO Meslek Komitesi Başkanı Metin Koç ve TOBB Sektör Meclisi Üyesi Selim Koçak sigortacılık haftasında açıklamada bulundu.
İçinde bulunduğumuz Sigortacılık Haftası dolayısıyla Düzce TSO Sigortacılık, Finans, Emlakçılık Meslek Komitesi Başkanı Metin Koç ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyesi Selim Koçak birer açıklama yaptılar.
Düzce TSO Sigortacılık, Finans, Emlakçılık Meslek Komitesi Başkanı Metin Koç mesajında; “Sigorta ekonominin içinde varlıklarımızın korunması açısından önemli bir yapıdır.İnsanların, beklenmedik doğal afet veya olası risklerin gerçekleşmesi sonucunda yaşam konforlarını kaybetmemeleri açısından önem arz etmektedir. Bu konuda bölgemizin de üzücü tecrübeleri vardır. Günümüzde iklim değişiklikleri neticesinde karşılaşılan riskler sigorta ihtiyacını tüm dünyada çok daha fazla hissettirmektedir. Sigorta şirketlerimizin, acentelerimizin, insanları bilgi ve bilinçlendirmeye yönelik çalışmaları devam etmektedir. Bu konuda otoritenin de okullarda ders ve kamuya bilgilendirme olarak desteklemesi önemlidir.
Bu vesile ile acentelerimizin, sigortalılarımızın ve tüm sigorta camiasının Sigorta Haftasını kutluyor, sıhhat, afiyet, bolluk ve bereket dolu hasarsız günler diliyorum” ifadelerini kullandı.
SELİM KOÇAK’TAN AÇIKLAMA
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyesi Selim Koçak ise; “İnsanlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için, karşı karşıya oldukları risklerin sigortalanması gerekmektedir. Ancak gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ülkemizde bu oran çok düşük kalmaktadır.
Ülkemizde sigorta sektörünün yeterince gelişmemesinin sebeplerinden biriside sigorta bilincinin ve tanıtımının yetersiz olmasıdır. Bu nedenle hazine müsteşarlığı 2009 yılında almış olduğu bir kararla Mayıs ayının son haftasını sigortacılık haftası olarak belirlemiştir. Bu sene de 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayan hafta, 2 Haziran Pazar günü sona erecektir. Hafta kapsamında ülke genelinde toplantılar, reklamlar, tanıtıcı broşürler, yazılı - görsel ve sosyal medyada bilgilendirici etkinlikler düzenlenmektedir. Sigortalı yaşam sağlıklı, huzurlu ve güvenceli yaşamdır diyerek, Sigorta hakkında bilgi almak ve ihtiyacınız olan en uygun poliçeyi tespit etmek için herkesi, sektörün en büyük ve önemli dağıtım kanalı olan sigorta acentelerine davet ediyoruz. Sigortacılık haftası sigorta sektörüne ve tüm vatandaşlarınıza kutlu olsun” dedi.


 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.