Bugün 28 Mayıs 2020 Perşembe
Yığılca Asar’da “ne’ Oluyor”?
Şimşir Katliamına Kim “Dur” Diyecek!
 Yığılca Asar’da “ne’ Oluyor”?
Oy : 7-Puan : 21
+ -
Şimşir Katliamına Kim “Dur” Diyecek!
DüzceninYığılca ilçesinin Asar Köyü Muhtarlığı Köy Tüzel Kişiliğine ait arazide bulunan “Şimşir” ağaçlarının sessiz sedasız kendini bilmez kişiler tarafından kökünden sökülerek yok edildiği  ve yerine “fındık ocağı” dikildiği iddia edildi. Konuyla ilgili olarak Köy Muhtarlığının harekete geçtiği ve eylemi yaptığı tespit edilen şahıs veya şahıslar hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi.
AsarKöyü Muhtarlığı Tüzel Kişiliği’ne ait arazide bulunan  tarihi Şimşir Ağaçlarının yaşatılması için büyük çaba sarf edildiği veOrman İşletme Müdürlüğü’ne ait ormanın işlerine ait arazinin yanında bulunan bir dönüm Şimşir Ormanı’nın katledilişinin duyulması köyde büyük tepkilere neden olurken yetkililerin hiçbir girişimde bulunulmaması tepkinin dozajını artırıyor. Şimşir ağaçlarının kat
Muhtar Akduman:”Yetkilileri Göreve Davet Ediyoruz”
Asar Köyü Muhtarı Remzi Akduman, Köy Tüzel Kişiliğine ait bir dönüm arazileri içinde, koruma altına alınmış Şimşir Ağaçlarının birileri tarafından “sessiz sedasız kökünden sökülerek yok edildiğini” doğrulayarak konuyla ilgili mercilere durumun mahiyeti ve araştırılması yönünde şikayetçi olduklarını söyledi.
Muhtar Akduman:” Orman İşletme Müdürlüğü’nün konuya duyarsız kalmasından endişe ediyoruz. Özellikle Orman Muhafaza Memurlarının konu hakkında duyarsız oldukları yönünde duyumlar alıyoruz.Bu bizi daha da büyük endişeye sevk ediyor.  Yetkilileri yetkilerini kullanmaya  davet ediyoruz “ dedi.
Köy Tüzel Kişiliği içinde bulunan Şimşir Ağaçlarının korunmasını amaçladıklarını da belirten Muhtar Akduman:”Bu araziye yakın tarla sahiplerinin böyle bir olaya karıştıkları yönünde aldığımız duyumlar bizi daha da endişelendiriyor” diyerek Orman İşletme Müdürlüğünü göreve davet etti.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.