Reklamı Geç
DÜZPAŞ
Bugün 21 Eylül 2019 Cumartesi
Eğitimci Kazım Taymaz’a Vefa Örneği
*Çilimli İHO ‘daki Kütüphaneye TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi Kazım Taymaz’ın adı verildi.
 Eğitimci  Kazım Taymaz’a Vefa Örneği
Oy : 2-Puan : 5
+ -
*Çilimli İHO ‘daki Kütüphaneye TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi Kazım Taymaz’ın adı verildi.
*Çilimli İHO Müdürü Murat Bergut, üniversite yıllarındaki idealini yerine getirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Düzce’nin Çilimli İmam Hatip Ortaokulu (Çilimli İHO) Kütüphanesi’ne “ M.Kazım Taymaz” adının verilmesi kurucusu olduğu “Köy Çocuklarını Eğitim Derneği” tarafından takdirle karşılandı.
Dernek Başkanı İhsan Doğanay,yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çilimli İHO’ya giderek ‘Kazım Taymaz’ adı verilen Çilimli İHO ‘ya giderek  Eğitim gönüllüsü eğitimci Musa Kazım Taymaz’ın adının verildiği Çilimli İHO Kütüphanesine kitap bağışında bulundu.
ÜSTÜN HİZMET MADALYALI “KAZIM TAYMAZ”  UNUTULMAYACAK
Çilimli İHO Müdürü Murat Bergut, kütüphaneye adını verdikleri Merhum Eğitimci M.Kazım Taymaz’ın adını öğrenim gördüğü Üniversite yıllarında duyduğunu  belirterek, “Okulumuz Çilimli İHO’da açtığımız kütüphaneye Kazım Taymaz adını vermenin onurunu yaşıyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz hem kütüphaneden faydalanacaklar ham de merhum M.Kazım Taymaz’ı tanıma fırsatı bulacak” dedi
MURAT BERGUT / ÇİLİMLİ İHO MÜDÜRÜ
Anadolunun en ücra köşelerine giderek okumaya muhtaç çocukları tespit ederek İstanbul’da  ve Düzce’de eğitim ve öğrenimlerini üstlenen merhum eğitimci Kazım Taymaz tarafından kurulan ve faaliyeti ölümünün ardından da devam ettirilen “Köy Çocuklarını Eğitim Derneği” Başkanı İhsan Doğanay’da Çilimli İHO tarafından kütüphaneye eğitimci Hocamız Kazım Taymaz’ın adının verilmesi bizi onurlandırmıştır. Gururlandırmıştır. Taymaz Hocamızın adını taşıyan kütüphaneye bizimde bir katkımız olsun niyetiyle kitap bağışında bulunduk. Kazım Taymaz’ın adını  yaşatan Çilimli İHO müdürü ve yönetimine şükranlarımıız sunuyoruz” dedi:
İHSAN DOĞANAY / KÖY ÇOCUKLARINI EĞİTİM DERN. BAŞK.
“Köy Çocukları Eğitim Derneği” yönetim kurulu üyeleri kendi imkanlarıyla topladıkları kitapları Okul Müdürü Murat Bergut ve idarecilere teslim ettiler.Kitap teslimi esnasında okul öğrencileri dehazır bulundu.

M. KAZIM TAYMAZ KİMDİR
Eğitimci M. Kazım Taymaz,  köy çocuklarına yaptığı hizmet ve çalışmalar nedeniyle  2007 yılında TBMM tarafından “Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirildi. 1925 Düzce doğumlu olan Kazım Taymaz,İstanbul'da Endüstri Meslek Lisesi ve İnşaat Tekniker Okulu'nu, Ankara'da Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu'nu (1952) bitirdi. Tekniker okullarında öğretmen ve Teknik Üniversite öğretim görevlisi (1977) olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrıldı (1990). 1964-1980 yıllarında İstanbul'da Seza Üçer ve başka hemşerileriyle birlikte oluşturdukları "Köy Çocuklarını Yükseltme Derneği" ve "Köy Çocuklarını Eğitme Derneği" bünyesindeki çalışmalarıyla,birçok gencin öğrenim görmesini sağlamıştır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin Teknik Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Kurmuş olduğu “Köy Çocukları Eğitim Derneği’nin başarılı faaliyetleri sebebiyle 2007 yılında TBMM Üstün hizmet ödülüne layık görüldü. Geçirdiği beyin kanaması sonucu 06 Kasım 2010 tarihinde Düzce'de hayatını kaybetti. 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.